Sisukord
Arter
Postimees
09.07.2016
Eesti Dilbert Ajalooline regatt tuleb 700 purjetajaga (1) Palju õnne Male Horoskoop Mälumäng Riigikogu üürnik (1) Toom: liikmesriikide liigne vabadus viib lagunemiseni (3) Ka Türgist tellitud parvlaevad hilinevad Riigikogu liikmete elukohta hakatakse regulaarselt kontrollima Maanteeamet lubab teeninduskohti vajadusel juurde luua Raadioamatöör põrgatas Postimehe reporteri hääle vastu Kuud Raadioamatöörid haaravad kriisides tähtsa rolli Majandus Ehitusettevõtete kindlustunne on paranenud Kaunis galerii: vaata, missuguse noore pere kodu sisustasid Soome suurimal elamumessil Eesti ettevõtjad Lätis tegutseb hulk lootustandvaid idufirmasid Majanduse lühiuudised Välismaa Leopardimustris naine Välismaa lühiuudised Heidutus ja dialoog Onu Sam ja tema kurjad NATO koerad ehk pildikesi Pikrist (3) NATO jättis valitsuskriitilise poola ajakirjaniku akrediteerimata Luige hinnangul Kreml vaid teeskleb solvunut Soome on kohal Läänemere julgeoleku pärast Britid kinnitavad pühendumust Euroopale Eesti pataljoniga Arvamus Juhtkiri: Varssavi tippkohtumise sõnum Venemaale (8) Leopardimustris naine Postimees 1996. aastal: USA ja Venemaa jagavad jälle mõjusfääre? Väike suurmees Riigikogu üürnik (1) Heidutus ja dialoog Neeme Korv: Platini algoritm Päeva karikatuur Sport Kahju! Ksenija Balta jäi ülinapilt medalist ilma (5) Väike suurmees Spordi lühiuudised Südasuvine suusavõistlus Kanteri ja Kupperi medalijahi suured ohustajad Meeskondlik ühemehebänd plaanib peremeeste peo rikkuda Odaviskest saapaviskeni ehk kergejõustik rahvale lähemale Tõe kriteerium sundis Hurda lahkuma Arter Anne Metsise moetähestik: C on Chanel Pärnu raehoovi saladus Koht, kuhu meestel pole asja Värske kartul, lihtne lisand Muusik Jaanus Nõgisto: teesklejate ja argpüksidega pole merel midagi teha «Mul on igav.» Ekstravagantsed jalgpallistaarid Tunne liiklejat! Ära pikalt mõtle. Ole kaval! Viveca Steni kriminaalne maailm Palveränd – uus elustiil või reisihullus? Mark Soosaar ülistab keha ilu ja inetust Sõiduproov. Fiat 500 ja Fiat Fullback. Ciao, bella! Itaalia kaitse (1) Ilm – kas prognoosid aitavad vältida vingerpusse? Fotod: segane, sürrealistlik ja särav Ameerika Meelelahutus Koomiks Sudoku

Värske kartul, lihtne lisand

3 min lugemist
Küüslaugu-peterselli vinegrett. FOTO: Mari-Liis Ilover

Keerulised kulinaarsed uperpallid värske kartuliga kokku ei kõla, ütleb toidublogija Mari-Liis Ilover. Aga kui esimest värsket kartulit on võikillu ja soolaga juba küllalt nauditud, võib selle kõrvale segada põnevamaid kastmeid munast, kalast ja värskest maitserohelisest, nagu temagi teeb.

Tellijale Tellijale

Tõepoolest, esimene värske kartul, mis juuni lõpus vagudelt kätte saadakse, läheb kohe keedukuumalt või ja soolaga kõhtu. «Küllap võin kõnelda enamiku eest. See on täiesti taevalik!» kirjeldab toidublogija Mari-Liis Ilover enda emotsioone. Temagi arvab, et Eesti värske kartul on üks paremaid asju, mida suvel on meile pakkuda, ning talvisega võrreldes on maitse ja tekstuuri vahe üüratu. Seda ei asenda ükski välismaine kartulisugulane – isegi lähinaabri Soome oma maitseb hoopis teisiti, rääkimata varakevadistest Maroko või Hispaania kartulitest.

Ja kui tõesti värske kartuli lisandiks võitükikestele ja soolale vaheldust otsite, on munast, kalast ning suvisest tillist-sibulast lihtsad kastmed parimad.

08.07.2016 11.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto