Sisukord
Eesti
Postimees
09.07.2016
Eesti Dilbert Ajalooline regatt tuleb 700 purjetajaga (1) Palju õnne Male Horoskoop Mälumäng Riigikogu üürnik (1) Toom: liikmesriikide liigne vabadus viib lagunemiseni (3) Ka Türgist tellitud parvlaevad hilinevad Riigikogu liikmete elukohta hakatakse regulaarselt kontrollima Maanteeamet lubab teeninduskohti vajadusel juurde luua Raadioamatöör põrgatas Postimehe reporteri hääle vastu Kuud Raadioamatöörid haaravad kriisides tähtsa rolli Majandus Ehitusettevõtete kindlustunne on paranenud Kaunis galerii: vaata, missuguse noore pere kodu sisustasid Soome suurimal elamumessil Eesti ettevõtjad Lätis tegutseb hulk lootustandvaid idufirmasid Majanduse lühiuudised Välismaa Leopardimustris naine Välismaa lühiuudised Heidutus ja dialoog Onu Sam ja tema kurjad NATO koerad ehk pildikesi Pikrist (3) NATO jättis valitsuskriitilise poola ajakirjaniku akrediteerimata Luige hinnangul Kreml vaid teeskleb solvunut Soome on kohal Läänemere julgeoleku pärast Britid kinnitavad pühendumust Euroopale Eesti pataljoniga Arvamus Juhtkiri: Varssavi tippkohtumise sõnum Venemaale (8) Leopardimustris naine Postimees 1996. aastal: USA ja Venemaa jagavad jälle mõjusfääre? Väike suurmees Riigikogu üürnik (1) Heidutus ja dialoog Neeme Korv: Platini algoritm Päeva karikatuur Sport Kahju! Ksenija Balta jäi ülinapilt medalist ilma (5) Väike suurmees Spordi lühiuudised Südasuvine suusavõistlus Kanteri ja Kupperi medalijahi suured ohustajad Meeskondlik ühemehebänd plaanib peremeeste peo rikkuda Odaviskest saapaviskeni ehk kergejõustik rahvale lähemale Tõe kriteerium sundis Hurda lahkuma Arter Anne Metsise moetähestik: C on Chanel Pärnu raehoovi saladus Koht, kuhu meestel pole asja Värske kartul, lihtne lisand Muusik Jaanus Nõgisto: teesklejate ja argpüksidega pole merel midagi teha «Mul on igav.» Ekstravagantsed jalgpallistaarid Tunne liiklejat! Ära pikalt mõtle. Ole kaval! Viveca Steni kriminaalne maailm Palveränd – uus elustiil või reisihullus? Mark Soosaar ülistab keha ilu ja inetust Sõiduproov. Fiat 500 ja Fiat Fullback. Ciao, bella! Itaalia kaitse (1) Ilm – kas prognoosid aitavad vältida vingerpusse? Fotod: segane, sürrealistlik ja särav Ameerika Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mark Soosaar ülistab keha ilu ja inetust

3 min lugemist
FOTO: Mark Soosaar

Filmimees Mark Soosaarele on inimkeha – nii enda kui ka teiste oma – ammendamatu inspiratsiooni allikas. Oleks tema teha, paneks ta näiteks suvepealinna Pärnu linnapea kord aastas mõne rongkäigu ees täiesti alasti kõndima, näitamaks, et inimesel pole teiste eest midagi varjata.

Tellijale Tellijale

Kohtume Mark Soosaarega Pärnu Uue Kunsti muuseumis, kus sel suvel on juba 23. korda avatud aktinäitus «Mees ja naine», mille teemaks seekord tulnukad – nii need, kes tulevad kusagilt kaugelt, kui ka need, kes otsivad pelgupaika siinsamas Maa peal. Väikeses saalis on üleval kollektsiooni peaeksperdi Edward Lucie-Smithi fotod koondnimetusega «Kivi ja ihu». Mehed teineteise embuses vägagi intiimsetes poosides võivad nii mõnegi kõlblustunnet riivata, samas mõjub marmor neil piltidel elavana ja inimkeha meenutab omakorda marmorit. Neile, kes näitust ropuks peavad, ütleb vanameister, et roppus on nende endi hinges: «Teie keha on inimkehast ilma tulnud ja saab kunagi looduse osaks tagasi. Ma ei saa aru, mis selles roppu on.»

08.07.2016 11.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto