Sisukord
Majandus
Postimees
07.07.2016
Eesti Keskerakonna kaitsev katus ehk struktuurides on häbistatud jõud (11) Male Dilbert Mälumäng Palju õnne Vähihaige pereisa ei saa Eestis ravi (8) Horoskoop Haigekassa täiteks võidakse kehtestada uued maksud (4) Õige sisearhitekt talub vett ja ämblikke Riigikogu liige Martin Kukk lahkub poliitikast tagakülg 07.07 Piirivalvurid saadeti viimsele teekonnale Savisaar andis prokuratuurile ninanipsu (1) Parim oli Lõuna-Eesti pommigrupp Majandus Norra võõrutab end naftasõltuvusest Uus pruulikoda kerkib ka Purtsesse Poola päritolu firma müüb eksitava nimega sertifikaate Välismaa Pankroti äärel Lõuna-Sudaan ei pea iseseisvuspäeva Liitlased Steinmeier ja Merkel kaugenevad üksteisest Välismaa lühiuudised Antisemiit puhus AfD ladvikus tule all hõõgunud tüli lõkkele Arvamus Ahto Lobjakas: NATO avita (36) Jüri Luik: Varssavi pataljonid (10) Tõnis Oja: häbiväärsed negatiivsed intressid (5) Päeva karikatuur Lugeja kiri: üleskutse riigipeaks pürgijatele – palun sõnastage, kuidas hakkate parandama Eesti iivet (32) Postimees 1993. aastal: Vabadussõja veteran Jaan Viljamaa sai 101-aastaseks Juhtkiri: Keskerakond omasid ei jäta Tiit Riismaa: kas demokraatia päevad on loetud? Kultuur Kronoloogiline Alice Kask Black Sabbathiga on nüüd siis lõpp ja see oli hea (3) Räpp on jõudnud massidesse Sport Jagor läheb poolfinaalis riskima Spordi lühiuudised Agressiivsus ja raudne närv tõid Baltale edu (2) Iljuštšenko: staadionil ei löö süda nii nagu varem Infonet tunnistas Heartsi kõrgemat klassi Gigantide duell meenutab ilusat ja valusat ajalugu Rattarallide suurkorraldaja läheb võitlusse ohutuse nimel (1) Tarbija Kodukohviku avamisel tuleb mõelda pisemalegi detailile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uus pruulikoda kerkib ka Purtsesse

1 min lugemist
Purtse pruulikojas hakatakse tegema ale-tüüpi õlut ning esialgu on oodata nelja õllesorti. Kui mõisa endises sepikojas täie võimsusega pruulitakse, on võimalik toota üle 300 000 liitri õlut aastas. FOTO: Aarne Mäe

Peatselt alustab tööd Purtse pruulikoda, et hakata villima nelja sorti kesvamärjukest, mida on plaan ka piiri taha müüa.

Tellijale Tellijale

Praegu on kunagisse mõisa sepikotta rajatud pruulikoda peaaegu valmis, paigaldada on jäänud veel sisustus. Kõrvalasuvas Purtse mõisas restorani pidav perefirma juht Janner Eskor rääkis, et augusti lõpuks saab kõik valmis.

«Hakkame tegema Eesti käsitööõlut,» ütles Eskor, kelle sõnul tuleb töökoda üsna suur. Lossis avatakse aga õlle degusteerimise ruum, mis on Eesti teiste pruulikodade seas eriline.

06.07.2016 08.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto