K, 29.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uus pruulikoda kerkib ka Purtsesse

Aarne Mäe
, Virumaa Teataja
Uus pruulikoda kerkib ka Purtsesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Purtse pruulikojas hakatakse tegema ale-tüüpi õlut ning esialgu on oodata nelja õllesorti. Kui mõisa endises sepikojas täie võimsusega pruulitakse, on võimalik toota üle 300 000 liitri õlut aastas.
Purtse pruulikojas hakatakse tegema ale-tüüpi õlut ning esialgu on oodata nelja õllesorti. Kui mõisa endises sepikojas täie võimsusega pruulitakse, on võimalik toota üle 300 000 liitri õlut aastas. Foto: Aarne Mäe

Peatselt alustab tööd Purtse pruulikoda, et hakata villima nelja sorti kesvamärjukest, mida on plaan ka piiri taha müüa.

Praegu on kunagisse mõisa sepikotta rajatud pruulikoda peaaegu valmis, paigaldada on jäänud veel sisustus. Kõrvalasuvas Purtse mõisas restorani pidav perefirma juht Janner Eskor rääkis, et augusti lõpuks saab kõik valmis.

«Hakkame tegema Eesti käsitööõlut,» ütles Eskor, kelle sõnul tuleb töökoda üsna suur. Lossis avatakse aga õlle degusteerimise ruum, mis on Eesti teiste pruulikodade seas eriline.

Tagasi üles