Sisukord
Kultuur
Postimees
07.07.2016
Eesti Keskerakonna kaitsev katus ehk struktuurides on häbistatud jõud (11) Male Dilbert Mälumäng Palju õnne Vähihaige pereisa ei saa Eestis ravi (8) Horoskoop Haigekassa täiteks võidakse kehtestada uued maksud (4) Õige sisearhitekt talub vett ja ämblikke Riigikogu liige Martin Kukk lahkub poliitikast tagakülg 07.07 Piirivalvurid saadeti viimsele teekonnale Savisaar andis prokuratuurile ninanipsu (1) Parim oli Lõuna-Eesti pommigrupp Majandus Norra võõrutab end naftasõltuvusest Uus pruulikoda kerkib ka Purtsesse Poola päritolu firma müüb eksitava nimega sertifikaate Välismaa Pankroti äärel Lõuna-Sudaan ei pea iseseisvuspäeva Liitlased Steinmeier ja Merkel kaugenevad üksteisest Välismaa lühiuudised Antisemiit puhus AfD ladvikus tule all hõõgunud tüli lõkkele Arvamus Ahto Lobjakas: NATO avita (36) Jüri Luik: Varssavi pataljonid (10) Tõnis Oja: häbiväärsed negatiivsed intressid (5) Päeva karikatuur Lugeja kiri: üleskutse riigipeaks pürgijatele – palun sõnastage, kuidas hakkate parandama Eesti iivet (32) Postimees 1993. aastal: Vabadussõja veteran Jaan Viljamaa sai 101-aastaseks Juhtkiri: Keskerakond omasid ei jäta Tiit Riismaa: kas demokraatia päevad on loetud? Kultuur Kronoloogiline Alice Kask Black Sabbathiga on nüüd siis lõpp ja see oli hea (3) Räpp on jõudnud massidesse Sport Jagor läheb poolfinaalis riskima Spordi lühiuudised Agressiivsus ja raudne närv tõid Baltale edu (2) Iljuštšenko: staadionil ei löö süda nii nagu varem Infonet tunnistas Heartsi kõrgemat klassi Gigantide duell meenutab ilusat ja valusat ajalugu Rattarallide suurkorraldaja läheb võitlusse ohutuse nimel (1) Tarbija Kodukohviku avamisel tuleb mõelda pisemalegi detailile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Räpp on jõudnud massidesse

2 min lugemist
Briti popsensatsioon John Newman FOTO: Promopilt

Täna astuvad Õllesummeri pealavale viis praegu kõige populaarsemat tüüpi Eesti hiphopis – Genka, Reket, Metsakutsu, Beebilõust, Suur Papa aka Arop ja DJ Paul Oja.

Võimsa viisiku tõi Genka kokku eelmisel aastal, ühisloo «Kõik» jaoks. Praeguseks on lugu kuulatud juba üle kahe miljoni korra, mis kinnitab seda, et räpp on jõudnud massidesse ning saanud popkultuuri lahutamatuks osaks.

Nüüd saab edukas viisik uuesti kokku ja üheskoos antakse lauluväljakul suurkontsert, mis kannab pealkirja KÕIK BOYZ!.

Kui seni oleme harjunud nägema, kuidas räpparid käivad teistel Eesti artistidel laval külas, siis seekord on teisiti – nemad tulevad külla räpparitele. Tulemas on näiteks pungi suurkuju Tõnu Trubetsky, võluvad daamid Elina Born, Teele Viira, Getter Jaani ja Ines. Tulemas on ka Robert Linna Elephant from Neptunes’ist ja Koit Toome, kes esitab koos Metsakutsuga ühise loo.

Eelmise aasta lõpus kirjutas Metsakutsu Twitteris, et kui tema säuts saab tuhat meeldimist, teeb ta koos Koit Toomega loo. Täna õhtul astuvadki nad koos lavale. Toome sõnul oli ta koostööga kohe nõus, sest peab eesti räppmuusikast väga lugu. «Mulle meeldib see stiil väga ja olen valmis katsetama midagi uut.»

Metsakutsu (Rainer Olbri) sõnul saab see kontsert olema kindlasti ajalooline, sest  kunagi varem ei ole eesti räpparid suutnud koos midagi nii võimsat luua. «Ma ei ole enne tänast kontserti Tallinna Lauluväljakul või nii suure hulga inimeste ees oma räppi esitanud,» on Metsakutsu kontserdi eel elevil.

Viis kontserti, mida võiksid Õllesummeril külastada

KÕIK BOYZ! Genka, Reket, Beebilõust, Suur Papa aka Arop, Metsakutsu, Koit Toome, Paul Oja (neljapäeval kell 23.00 Estrella laval)

Steve’n’Seagulls (FIN) (neljapäeval kell 20.30 Estrella laval)

Jimi Tenor & Kabu Kabu (FIN/GER) (reedel kell 21.00 Simonsig jazz’i- ja veiniaias)

Frankie Animal (reedel kell 22.30 Saku Läte suvelaval)

John Newman (UK) (reedel kell 23.00 Estrella laval)

Seotud lood
06.07.2016 08.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto