Sisukord
Eesti
Postimees
07.07.2016
Eesti Keskerakonna kaitsev katus ehk struktuurides on häbistatud jõud (11) Male Dilbert Mälumäng Palju õnne Vähihaige pereisa ei saa Eestis ravi (8) Horoskoop Haigekassa täiteks võidakse kehtestada uued maksud (4) Õige sisearhitekt talub vett ja ämblikke Riigikogu liige Martin Kukk lahkub poliitikast tagakülg 07.07 Piirivalvurid saadeti viimsele teekonnale Savisaar andis prokuratuurile ninanipsu (1) Parim oli Lõuna-Eesti pommigrupp Majandus Norra võõrutab end naftasõltuvusest Uus pruulikoda kerkib ka Purtsesse Poola päritolu firma müüb eksitava nimega sertifikaate Välismaa Pankroti äärel Lõuna-Sudaan ei pea iseseisvuspäeva Liitlased Steinmeier ja Merkel kaugenevad üksteisest Välismaa lühiuudised Antisemiit puhus AfD ladvikus tule all hõõgunud tüli lõkkele Arvamus Ahto Lobjakas: NATO avita (36) Jüri Luik: Varssavi pataljonid (10) Tõnis Oja: häbiväärsed negatiivsed intressid (5) Päeva karikatuur Lugeja kiri: üleskutse riigipeaks pürgijatele – palun sõnastage, kuidas hakkate parandama Eesti iivet (32) Postimees 1993. aastal: Vabadussõja veteran Jaan Viljamaa sai 101-aastaseks Juhtkiri: Keskerakond omasid ei jäta Tiit Riismaa: kas demokraatia päevad on loetud? Kultuur Kronoloogiline Alice Kask Black Sabbathiga on nüüd siis lõpp ja see oli hea (3) Räpp on jõudnud massidesse Sport Jagor läheb poolfinaalis riskima Spordi lühiuudised Agressiivsus ja raudne närv tõid Baltale edu (2) Iljuštšenko: staadionil ei löö süda nii nagu varem Infonet tunnistas Heartsi kõrgemat klassi Gigantide duell meenutab ilusat ja valusat ajalugu Rattarallide suurkorraldaja läheb võitlusse ohutuse nimel (1) Tarbija Kodukohviku avamisel tuleb mõelda pisemalegi detailile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Savisaar andis prokuratuurile ninanipsu

3 min lugemist
Edgar Savisaar FOTO: Toomas Huik / Postimees

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar avaldas eile partei häälekandja Kesknädala veebilehel teda puudutavas kriminaalasjas üle kuulatud 20 tunnistaja ütlused – kõik nad on tema alluvad Tallinna linnavalitsuses. Savisaare hinnangul ei väida ükski linnavalitsuse või selle allasutuse ametnik, et ametist tagandatud linnapea oleks neilt palunud või nõudnud kahtlustuses nimetatud otsuste vastuvõtmist või ärimeestele tehtud soodustusi.

Tellijale Tellijale

Seega polnud Savisaare hinnangul alust tema ametist kõrvaldamiseks. «Tunnistajate ütlustest nähtub, et minu ametist kõrvaldamiseks ei ole head põhjust. Tegelikult ei ole üldse põhjust, sest pole ühtegi tunnistajat, keda kaitsta, kuna mul pole põhjust nende mõjutamiseks,» kirjutas Savisaar.

Olgugi et ühegi tunnistaja sõnad otseselt Savisaart ei süüdista, on ütlustes nii mõndagi huvitavat ja kõnekat. Esiteks on huvitav Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja Anu Hallik-Jürgensteini ütlus, milles on juttu Nõmmel Sihi tänaval asuvast majast, mis on seotud ärimehe Vello Kunmaniga. Hallik-Jürgensteini ütlusest selgub, et Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja asetäitja Erki Korp oli talle öelnud, et «varsti annab keegi korralduse Sihi 108 asi korda ajada».

06.07.2016 08.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto