Sisukord
Eesti
Tänane leht
07.07.2016
Eesti Keskerakonna kaitsev katus ehk struktuurides on häbistatud jõud (10) Male Dilbert Mälumäng Palju õnne Vähihaige pereisa ei saa Eestis ravi (8) Horoskoop Haigekassa täiteks võidakse kehtestada uued maksud (3) Õige sisearhitekt talub vett ja ämblikke Riigikogu liige Martin Kukk lahkub poliitikast tagakülg 07.07 Piirivalvurid saadeti viimsele teekonnale Savisaar andis prokuratuurile ninanipsu (1) Parim oli Lõuna-Eesti pommigrupp Majandus Norra võõrutab end naftasõltuvusest Uus pruulikoda kerkib ka Purtsesse Poola päritolu firma müüb eksitava nimega sertifikaate Välismaa Pankroti äärel Lõuna-Sudaan ei pea iseseisvuspäeva Liitlased Steinmeier ja Merkel kaugenevad üksteisest Välismaa lühiuudised Antisemiit puhus AfD ladvikus tule all hõõgunud tüli lõkkele Arvamus Ahto Lobjakas: NATO avita (36) Jüri Luik: Varssavi pataljonid (10) Tõnis Oja: häbiväärsed negatiivsed intressid (5) Päeva karikatuur Lugeja kiri: üleskutse riigipeaks pürgijatele – palun sõnastage, kuidas hakkate parandama Eesti iivet (32) Postimees 1993. aastal: Vabadussõja veteran Jaan Viljamaa sai 101-aastaseks Juhtkiri: Keskerakond omasid ei jäta Tiit Riismaa: kas demokraatia päevad on loetud? Kultuur Kronoloogiline Alice Kask Black Sabbathiga on nüüd siis lõpp ja see oli hea (3) Räpp on jõudnud massidesse Sport Jagor läheb poolfinaalis riskima Spordi lühiuudised Agressiivsus ja raudne närv tõid Baltale edu (2) Iljuštšenko: staadionil ei löö süda nii nagu varem Infonet tunnistas Heartsi kõrgemat klassi Gigantide duell meenutab ilusat ja valusat ajalugu Rattarallide suurkorraldaja läheb võitlusse ohutuse nimel (1) Tarbija Kodukohviku avamisel tuleb mõelda pisemalegi detailile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Keskerakonna kaitsev katus ehk struktuurides on häbistatud jõud

9 min lugemist
Korruptsioonikuritegude eest vanglakaristust kandnud endine keskerakondlane ja Tallinna linnaametnik Ivo Parbus pääses enne tähtaega vabadusse. FOTO: Postimees

Kui omastamises süüdi mõistetud Tallinna linnaosavanem Alar Nääme (Keskerakond) praegu tagasi astuks, olekski see pigem erand. Tavaks on hoopis töötada kohtuotsuse jõustumiseni, et siis pärast karistuse ärakandmist vargsi mõnele partei kontrollitavale munitsipaalametikohale tagasi tulla.

Tellijale Tellijale

Just sellise maksiimi järgi on praeguseks käitunud mitu varem kohtus süüdi mõistetud endist keskerakondlast: Ivo Parbus, Lauri Laasi, Ester Tuiksoo ja teatud määral ka Elmar Sepp. Kui sinna lisada osavad parteisisesed jänesehaagid, siis on erakonnalt rasketel aegadel katust saanud vähemalt kümmekond inimest.

Neist ilmekaim on Ivo Parbuse juhtum. 2007. aasta augustist kuni 2008. aasta detsembrini mitu korda erinevatelt isikutelt kokku üle 950 000 krooni pistist võtnud toonane Tallinna abilinnapea nõunik Parbus visati 2013. aastal küll erakonnast välja, ent ta ei kaotanud partei soosingut.

Sama aasta sügisel enne tähtaega vanglast vabanenuna sai ta õige pea nõunikuna tööd keskerakondlasest ettevõtja Rein Vinni firmas OÜ Omnibuss. Side linnaga oli juba toona tugev: Vinni teine ettevõte MRP Linna Liinid osutas samal ajal Tallinnale veoteenust ja teenis sealt stabiilset tulu.

06.07.2016 08.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto