Kunagine kõrge keskerakondlane Ain Seppik ütles, et Parbus pole ainus näide 1800 töötajaga TLT kasutamisest erakonna huvides. «Linnatranspordi AS ongi see koht, kus tegelikult töötab keskerakonna kaader, kes on langenud kahtluse alla. Seal on minu meelest keskerakondlasi tööl juba rohkem kui bussijuhte,» väitis Seppik naljaga pooleks.
«Küsimus on selles, et see on süsteemne - on musti ja vähem musti, aga tähtis on see, et neid paigutatakse tööle linna ainult parteilise kuuluvuse alusel.»
TLT juht näeb olukorda teisiti. «Minule teadaolevat ei tööta Tallinna Linnatranspordi ASis tänase seisuga ainsatki inimest, kelle oleks kahtlustus,» vastas kriitikale Enno Tamm.
Tõsi, läinud aasta novembris said altkäemaksu võtmises kahtlustuse kolm TLT ülevaatuspunkti töötajat, kellele politsei heidab ette altkäemaksu võtmist vastutasuks positiivsete ülevaatusotsuste eest. «Aga neil pole küll mingit seost Keskerakonnaga.»
«Ma ei saa välistada, et selliseid asju on toimunud Tallinna linnas; ma ei saa välistada, et selliseid asju on toimunud lugematus hulgas riigiasutustes ja et selline asi kunagi kauges tulevikus toimub ka TLT-s, aga tänase seisuga ei ole seda asja olemas,» oli Tamm patuste palkamise osas resoluutne.
Tänavu jaanuaris – kaks kuud pärast sunnitud lahkumist riigikogust – loodi Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskusesse ametikoht keskerakondlasele Lauri Laasile.
Tallinna pedagoogikaülikoolis sotsiaaltööd õppinud Laasi on nüüd prügila müügi- ja arendusjuht, kelle ülesanne on leida ostjaid toodetavale jäätmekütusele. Laasi määras ametisse jäätmekeskuse nõukogu, kuhu kuulusid erakonnakaaslased Arvo Sarapuu, Värner Lootsmann ja Jaanus Mutli.