P, 2.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Liitlased Steinmeier ja Merkel kaugenevad üksteisest

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja riigi välisminister Frank-Walter Steinmeier selle aasta maikuus.
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja riigi välisminister Frank-Walter Steinmeier selle aasta maikuus. Foto: SCANPIX

Kui sotside juht Sigmar Gabriel viskas Budenstagis Brexiti arutelu ajal konservatiivide (CDU) liidrist liidukantsleri Angela Merkeliga nalja, siis sotsist välisministrit Frank-Walter Steinmeierit ei paistnud väike vestlus Merkeliga üldse huvitavat. Tema ilme jäi kogu ajaks tõsiseks ning kantsler ja välisminister ei vahetanud omavahel pilkugi.

Eelmise nädala teisipäeval toimunud stseen on praeguste valitsusesiseste suhete iseloomustaja, kirjutas eile Saksa väljaanne Spiegel. Steinmeieri ja Merkeli poliitiline harmoonia on kestnud pikalt, sest nende sarnased, pragmaatilised stiilid sobitusid üksteisega – hea näide selle kohta on kas või tihedalt külg kõrval aetud Ukraina kriisi poliitika. Nüüd on nad aga silmanähtavalt võõrandunud.

Spiegel kirjutab, et vahel jääb mulje, nagu oleks eelvalimised juba alanud, võttes esimeseks võitlusväljaks välispoliitika. Värskeima, uuringufirma TNS tehtud küsitluse järgi toetab Steinmeierit 71 protsenti vastanuist see teeb temast Merkeli valitsuse populaarseima ministri.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles