P, 2.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Välismaa lühiuudised

BNS
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

PÄEVA TSITAAT «Tahaksin pöörduda võimu allika, rahva, Kirovi oblasti elanike poole: igal inimesel on arvukalt puudusi, kuid ma ei ole ei korruptant ega altkäemaksuvõtja.» Eriti suure (28 miljonit rubla ehk umbes 400 000 eurot), altkäemaksu võtmises süüdistatav Vene Kirovi oblasti kuberner Nikita Belõhh palus rahvalt toetust.

PÄEVA NUMBER 8400 sõdurit jätab USA president Barack Obama ametiaja lõpuni Afganistani.

Iraagi sõja raport annab Blairi tegevusele hävitava hinnangu

Briti ekspeaminister Tony Blair viis riigi 2003. aastal halvasti ette valmistatud, kehvalt ellu viidud ja õiguslikult küsitavasse sõtta Iraagi vastu, selgus eile kauaoodatud Iraagi sõja raportist. Endine kõrge riigiametnik John Chilcot ütles raportit esitledes, et see on aruanne väga halvasti läinud sekkumisest, mille tagajärjed saadavad meid tänase päevani. Raportist selgus, et otsus liituda USA juhitava sissetungiga langetati kaua aega enne muude võimaluste ammendamist ja valeks osutunud luureandmetele tuginedes. Raportist selgus, et Blair oli 2003. aasta jaanuariks otsustanud, et sõda on tõenäoline, ja aktsepteeris USA ajakava sõjaliseks sekkumiseks märtsi keskpaigas. «Blair ei nõudnud Bushilt kindlaid tagatisi USA plaanide kohta ning ei seadnud Suurbritannia seotust sõltuvusse selliste plaanide puudumisest,» seisis raportis. Ehkki hinnang sissetungi seaduslikkusele ei olnud Chilcoti pädevuses, nimetas ta sõjale õigusliku aluse leidmise protsessi ebarahuldavaks. BNS

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tagasi üles