P, 2.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

NATOt võõrustav Poola mängib ohtlikku mängu

Evelyn Kaldoja
NATOt võõrustav Poola mängib ohtlikku mängu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Grzegorz Gromadzki sõnul tahaksid praegused Varssavi võimud ELi, mis pakuks vaid neile kasulikke asju, vastu ei nõuaks aga midagi.
Grzegorz Gromadzki sõnul tahaksid praegused Varssavi võimud ELi, mis pakuks vaid neile kasulikke asju, vastu ei nõuaks aga midagi. Foto: Evelyn Kaldoja

Kui sügisest Poolat valitsev Õiguse ja Õigluse valitsus NATOt ei puutu, siis üldiselt mängivad praegused võimulolijad demokraatiaga ohtlikku mängu, ütles Batory Fondi analüütik Grzegorz Gromadzki eilses intervjuus Postimehele.

- Mil määral erineb sügisest Õiguse ja Õigluse valitsuse alla läinud Poola, kuhu NATO sel nädalal koguneb, aasta või kahe aasta tagusest Poolast?

Olukord meie välispoliitikas, meie hoiak välismaailma suhtes on muutumas. Meie Euroopa-poliitika on dramaatiliselt muutumas. See on olulisim erinevus eelmise ja praeguse valitsuse vahel.

Tagasi üles