Sisukord
Jalgpall
Postimees
08.07.2016
Eesti Tartu ülikoolis nõutuim eriala arstiteadus (1) Dilbert Tallinnas korterit omavad riigikogulased täidavad üüriturgu (5) Palju õnne Male Horoskoop Mälumäng Tagakaas Eesti lühiuudised Tõendid viitavad, et piirivalvuritega juhtus õnnetus Põrgupõhja retkel õpitakse ellujäämiskunsti Vangistatud laevakaitsjate toetuseks lasti lendu õhupallid Majandus VKG tootmise taastamine võimaldab remontida Kohtla-Järve koolid Välismaa NATOt võõrustav Poola mängib ohtlikku mängu (1) Välismaa lühiuudised Turvalogistika ja kohamärkimine on pool töövõitu Bst Vni: mis Varssavi tippkohtumisel saab? Arvamus Kaire Uusen: eestlane välismaal – härra mittekeegi (9) Peeter Langovitsi tagasivaade: põrgumasin komandandi majas Aarne Seppel: maaelu suretamise silmakirjalikkus (11) Juhtkiri: noorte valikud ei anna nutulauluks põhjust Henrik Roonemaa: Facebook on kohutavalt igav (4) Päeva karikatuur: kus uued praamid on? Postimees 1935. aastal: Prantsusmaa jääb erapooletuks Olev Remsu: «kui NATO on kaitseliit, võiks sinna kuuluda ka Nõukogude Liit» - Venemaa ja NATO suhetest (16) Sport Spordi lühiuudised Rasmus Mägi olümpia peaproov lõppes valusalt Nõmme Kalju tegi imet Mätas: sellist naudingut pole spordist varem saanud Energiat säästvad Eesti tuuletaltsutajad Võitu jahivad kolm kanget ja näljased eestlased Portugal lõikab kasu oma koloniaaltaustast (2) Läti suur unistus jõuab aina lähemale Tallinn Tallinna vanalinnas algasid keskaja päevad Tartu Hansapäevad nagu ikka –suur laat ja palju melu Kohtukull osutus kajakate ees võimetuks Katkuoht ajas farmeri naabrusest sigu kokku ostma Triatloni programmi tuleb hulk uuendusi Alatskivi vallavanem: loodus tuli meid nuhtlema Männilinnas hüüavad taas suvised pillid Papa Jannsen ja plikaeas Koidula valatakse Tartus pronksi (3) Ökorõivaste valik saab Eestis peagi täiendust Mootoriõline mäng Meelelahutus Koomiks Sudoku

Portugal lõikab kasu oma koloniaaltaustast

3 min lugemist
Madeira saarelt pärit Cristiano Ronaldo tähistamas Roheneemesaartelt pärit Nani väravat. Taamal rõõmustab Guinea-Bissaus sündinud Danilo. FOTO: Carl Recine/REUTERS

Portugal on ikka andnud maailmale suuri jalgpallureid. Nimed nagu Eusebio, Luis Figo ja Cristiano Ronaldo on teada ka jalgpallikaugetele inimestele. Kohalikest jalgpallistaaride vormimise kõrval on Portugali suurklubide juures tipptegijateks aga kasvatatud suurel hulgal mängumehi, kes on sündinud portugallaste endistes koloniaalvaldustes.

Tellijale Tellijale

Prantsusmaal peetaval EM-finaalturniir lõikabki finaali jõudnud Portugal kasu ka oma koloniaalajaloost, mistõttu on koondisesse jõudnud mängijaid, kes on sündinud nii Angolas, Guinea-Bissaus, Roheneemesaartel kui ka Brasiilias. Maailmale Eusebio, Hilario ja Mario Coluna andnud Mosambiik ei ole praegusesse koosseisu jalgpalluritega panustanud.

Portugali tippklubide akadeemiatel on aastakümnete jooksul olnud edukas skautimissüsteem, mille abil on peale koduriigi kaugematest nurkadest üles leitud noorte talentide silm peale pandud ka riigi endistele Aafrika koloniaalaladele. Klubid jahivad mängijaid samuti portugalikeelsest Brasiiliast.

«Mängijadeelistavadikkaliikudariikidesse, kus onnendegasarnanekeelelinetaustjakultuurilisederinevusedon väiksemad,» põhjendatakseraamatus«Global Football: Nations and Migration, the City and the Dream»,miksPortugaliendisteltkoloniaalaladeltliigutaksemängima just Portugali. «Portugali klubid otsivad Aafrikast uusi talente, kuid oluline on ka mängijate soov, kuhu nad ise tahavad minna.»

07.07.2016 09.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto