Sisukord
Eesti
Tänane leht
08.07.2016
Eesti Tartu ülikoolis nõutuim eriala arstiteadus (1) Dilbert Tallinnas korterit omavad riigikogulased täidavad üüriturgu (5) Palju õnne Male Horoskoop Mälumäng Tagakaas Eesti lühiuudised Tõendid viitavad, et piirivalvuritega juhtus õnnetus Põrgupõhja retkel õpitakse ellujäämiskunsti Vangistatud laevakaitsjate toetuseks lasti lendu õhupallid Majandus VKG tootmise taastamine võimaldab remontida Kohtla-Järve koolid Välismaa NATOt võõrustav Poola mängib ohtlikku mängu (1) Välismaa lühiuudised Turvalogistika ja kohamärkimine on pool töövõitu Bst Vni: mis Varssavi tippkohtumisel saab? Arvamus Kaire Uusen: eestlane välismaal – härra mittekeegi (9) Peeter Langovitsi tagasivaade: põrgumasin komandandi majas Aarne Seppel: maaelu suretamise silmakirjalikkus (11) Juhtkiri: noorte valikud ei anna nutulauluks põhjust Henrik Roonemaa: Facebook on kohutavalt igav (4) Päeva karikatuur: kus uued praamid on? Postimees 1935. aastal: Prantsusmaa jääb erapooletuks Olev Remsu: «kui NATO on kaitseliit, võiks sinna kuuluda ka Nõukogude Liit» - Venemaa ja NATO suhetest (16) Sport Spordi lühiuudised Rasmus Mägi olümpia peaproov lõppes valusalt Nõmme Kalju tegi imet Mätas: sellist naudingut pole spordist varem saanud Energiat säästvad Eesti tuuletaltsutajad Võitu jahivad kolm kanget ja näljased eestlased Portugal lõikab kasu oma koloniaaltaustast (2) Läti suur unistus jõuab aina lähemale Tallinn Tallinna vanalinnas algasid keskaja päevad Tartu Hansapäevad nagu ikka –suur laat ja palju melu Kohtukull osutus kajakate ees võimetuks Katkuoht ajas farmeri naabrusest sigu kokku ostma Triatloni programmi tuleb hulk uuendusi Alatskivi vallavanem: loodus tuli meid nuhtlema Männilinnas hüüavad taas suvised pillid Papa Jannsen ja plikaeas Koidula valatakse Tartus pronksi (3) Ökorõivaste valik saab Eestis peagi täiendust Mootoriõline mäng Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinnas korterit omavad riigikogulased täidavad üüriturgu

4 min lugemist
Riigikogu asespiikrile Helir-Valdor Seedrile (IRL) kuulub kinnisturegistri andmetel Tallinnas Paldiski maanteel 52-ruutmeetrine korter. FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Parlamendiliikme 3437,46-eurost kuupalka saaval riigikogulasel, kes on riiki tulnud teenima väljastpoolt Tallinna, on õigus saada üürikorteri kulud tasa palgast 20 protsendi ehk 687,49 euro ulatuses. Pealinna üüriturult on täpselt selle summa eest leidnud elukoha mitu saadikut, seejuures üürivad korterit ka need, kel on elukoht juba tegelikult justkui Tallinnas olemas.

Tellijale Tellijale

Riigikogu aseesimehele Helir-Valdor Seedrile (IRL) kuulub kinnisturegistri andmetel Tallinnas Paldiski maanteel 52-ruutmeetrine korter. Üüripinnaks on tal aga 460 euro eest võetud korter Väike-Karja tänaval.

Seeder selgitas, et ta on eluaeg Viljandis elanud, seal elab ka tema pere ja ta pole kunagi kuhugi muljale sisse kirjutatud olnud, välja arvatud Tartus ülikoolis õppides. Seedri kinnitusel päris ta Paldiski maantee korteri tädilt ja seal elab sees üks perekond. «Seal on üürileping peal, aga mina pole seda ka ühepoolselt lõpetanud ega hakanud peret välja tõstma. Puhtstatistiliselt on kõik õige,» ütles üüritulu teeniv Seeder.

07.07.2016 09.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto