Sisukord
Eesti
Tänane leht
08.07.2016
Eesti Tartu ülikoolis nõutuim eriala arstiteadus (1) Dilbert Tallinnas korterit omavad riigikogulased täidavad üüriturgu (5) Palju õnne Male Horoskoop Mälumäng Tagakaas Eesti lühiuudised Tõendid viitavad, et piirivalvuritega juhtus õnnetus Põrgupõhja retkel õpitakse ellujäämiskunsti Vangistatud laevakaitsjate toetuseks lasti lendu õhupallid Majandus VKG tootmise taastamine võimaldab remontida Kohtla-Järve koolid Välismaa NATOt võõrustav Poola mängib ohtlikku mängu (1) Välismaa lühiuudised Turvalogistika ja kohamärkimine on pool töövõitu Bst Vni: mis Varssavi tippkohtumisel saab? Arvamus Kaire Uusen: eestlane välismaal – härra mittekeegi (9) Peeter Langovitsi tagasivaade: põrgumasin komandandi majas Aarne Seppel: maaelu suretamise silmakirjalikkus (11) Juhtkiri: noorte valikud ei anna nutulauluks põhjust Henrik Roonemaa: Facebook on kohutavalt igav (4) Päeva karikatuur: kus uued praamid on? Postimees 1935. aastal: Prantsusmaa jääb erapooletuks Olev Remsu: «kui NATO on kaitseliit, võiks sinna kuuluda ka Nõukogude Liit» - Venemaa ja NATO suhetest (16) Sport Spordi lühiuudised Rasmus Mägi olümpia peaproov lõppes valusalt Nõmme Kalju tegi imet Mätas: sellist naudingut pole spordist varem saanud Energiat säästvad Eesti tuuletaltsutajad Võitu jahivad kolm kanget ja näljased eestlased Portugal lõikab kasu oma koloniaaltaustast (2) Läti suur unistus jõuab aina lähemale Tallinn Tallinna vanalinnas algasid keskaja päevad Tartu Hansapäevad nagu ikka –suur laat ja palju melu Kohtukull osutus kajakate ees võimetuks Katkuoht ajas farmeri naabrusest sigu kokku ostma Triatloni programmi tuleb hulk uuendusi Alatskivi vallavanem: loodus tuli meid nuhtlema Männilinnas hüüavad taas suvised pillid Papa Jannsen ja plikaeas Koidula valatakse Tartus pronksi (3) Ökorõivaste valik saab Eestis peagi täiendust Mootoriõline mäng Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu ülikoolis nõutuim eriala arstiteadus

2 min lugemist
FOTO: Pm

Tartu Ülikoolis esitas arstiteaduse erialale tänavu avalduse 720 noort inimest. Eriala pakub lõpetajale kindla töökoha, kuid lisaks soodustab arstiteaduse valikut asjaolu, et see annab võimaluse aidata inimesi.

Tellijale Tellijale

Tartu Ülikooli õppeprorektor Mart Noorma leiab, et ülikool aitab arendada õppija võimet aidata inimesi enda ümber. «Arsti elukutse on ju sellise mõtteviisi kõige puhtam vorm,» ütles ta.

Noorma toob peale atraktiivse palganumbri ning vajaduse erialaspetsialistide järele välja ka selle, et vilistlased ja nende edulood on pidevalt näha.

«Me kõik teame, et liigset kehakaalu ja vähest liikumist nimetatakse 21. sajandi katkuks, et IT-sektoris on Eestis võimalik luua maailma tipptasemel ettevõtteid ning psühholoogid õpivad teiste inimeste mõtlemist mõistma ja mõjutama,» rääkis Noorma.

Populaarseimad erialad püsivad samad

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) laekus ärinduse erialale 619 ning informaatika erialale 505 avaldust. Need erialad on endiselt menukad. TTÜ õppeprorektor Jakob Kübarsepp lausus, et sisseastujate erialaseid valikuid mõjutavad signaalid tööturult, mille järgi on valdkonna lõpetanute järele suur nõudlus ning isegi puudus.

07.07.2016 09.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto