Sisukord
Kergejõustik
Tänane leht
08.07.2016
Eesti Tartu ülikoolis nõutuim eriala arstiteadus (1) Dilbert Tallinnas korterit omavad riigikogulased täidavad üüriturgu (5) Palju õnne Male Horoskoop Mälumäng Tagakaas Eesti lühiuudised Tõendid viitavad, et piirivalvuritega juhtus õnnetus Põrgupõhja retkel õpitakse ellujäämiskunsti Vangistatud laevakaitsjate toetuseks lasti lendu õhupallid Majandus VKG tootmise taastamine võimaldab remontida Kohtla-Järve koolid Välismaa NATOt võõrustav Poola mängib ohtlikku mängu (1) Välismaa lühiuudised Turvalogistika ja kohamärkimine on pool töövõitu Bst Vni: mis Varssavi tippkohtumisel saab? Arvamus Kaire Uusen: eestlane välismaal – härra mittekeegi (9) Peeter Langovitsi tagasivaade: põrgumasin komandandi majas Aarne Seppel: maaelu suretamise silmakirjalikkus (11) Juhtkiri: noorte valikud ei anna nutulauluks põhjust Henrik Roonemaa: Facebook on kohutavalt igav (4) Päeva karikatuur: kus uued praamid on? Postimees 1935. aastal: Prantsusmaa jääb erapooletuks Olev Remsu: «kui NATO on kaitseliit, võiks sinna kuuluda ka Nõukogude Liit» - Venemaa ja NATO suhetest (16) Sport Spordi lühiuudised Rasmus Mägi olümpia peaproov lõppes valusalt Nõmme Kalju tegi imet Mätas: sellist naudingut pole spordist varem saanud Energiat säästvad Eesti tuuletaltsutajad Võitu jahivad kolm kanget ja näljased eestlased Portugal lõikab kasu oma koloniaaltaustast (2) Läti suur unistus jõuab aina lähemale Tallinn Tallinna vanalinnas algasid keskaja päevad Tartu Hansapäevad nagu ikka –suur laat ja palju melu Kohtukull osutus kajakate ees võimetuks Katkuoht ajas farmeri naabrusest sigu kokku ostma Triatloni programmi tuleb hulk uuendusi Alatskivi vallavanem: loodus tuli meid nuhtlema Männilinnas hüüavad taas suvised pillid Papa Jannsen ja plikaeas Koidula valatakse Tartus pronksi (3) Ökorõivaste valik saab Eestis peagi täiendust Mootoriõline mäng Meelelahutus Koomiks Sudoku

Energiat säästvad Eesti tuuletaltsutajad

3 min lugemist
Gerd Kanter pani kogemused maksma ja täitis teisel katsel kvalifikatsiooninormi FOTO: Rauno Volmar, Ekspress Meedia

«Töö kiire jakorralik,» teatas Martin Kupper pärast kettaheite kvalifikatsioonivõistluse avakatset, kus ta 64.23ga normi ületas ja laupäevasele lõppvõistlusele pääses. Gerd Kanteril kulus veidi enam energiat: tema täitis kvalifikatsiooninormi teisel katsel, kui sai kirja oma hooaja tippmarki märkiva 65.13. «Ma pole eriline tuuleheitja, kuid kokkuvõttes õnnestus see võistlus hästi,» ütles 37-aastane vanameister.

Tellijale Tellijale

Nii nagu odavise peeti ka kettaheite eelvõistlus Amsterdami kesklinnas asuval muuseumiväljakul. Eilne õhtupoolik oli suurel lagedal platsil väga tuuline, mis pani kettaheitjatele omamoodi pinge peale – õigesti heites on vastutuulega võimalik väga hea tulemus saada, kuid tehnika lagunedes võib ketas ka üsna kiirelt alla kukkuda.

Kanteri heited erinesid mitmete konkurentide omast, kuna lendasid madalalt. «Sellise tuulega on ohtlik ketast kõrgele saata. Madalama ja kiirema heitega on lihtsam ketast kontrollida,» selgitas ta oma taktikat. Ka Kupperi sõnul tuleb sellistes tingimustes maksimaalselt keskenduda. «Asjad tuleb enne heidet korralikult läbi mõelda. Minul läks kõik planeeritult – korralik kontrollitud heide sektori paremasse serva. Nendes oludes peab oskama tehniliselt mõelda. Lõppude lõpuks on muidugi nii, et ega see tuul väga palju ei otsustagi, ikka ise tuleb mees olla ja kaugele heita,» ütles 27-aastane Kupper, kes kahe aasta eest toimunud Zürichi EMil üheksanda koha saavutas.

07.07.2016 09.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto