Sisukord
Arvamus
Tänane leht
11.07.2016
Eesti Saar: mupo jõukasutus süvendab konflikti ühiskonnas Mälumäng Eesti film võitis Karlovy Varys žürii preemia Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Vihmahoog uputas pealinna tänavaid Tallinn muutub tulevikus venekeelsemaks (34) Väge täis naised trotsivad merel tuult ja tormi Majandus Jaeketid jäävad Ecofarmiga sõlmitud lepingute osas kidakeelseks (1) Kalakasvatajate ühistu, mis ei tohiks sellena tegutseda (1) Indrek Kasela: Eestis puudub kalakasvatus ja eeldused selleks (1) Välismaa NATOs Venemaa kiiresse rahunemisse ei usuta Välismaa lühiuudised Brzezinski: Lääne-Berliinis oli meil kuus pataljoni (7) Arvamus Rein Veidemann: Laps-Koidula Tartusse? (3) Urve Eslas: kas poliitikud valetavad rohkem kui varem? (4) Jaak Jõerüüdi vastus Jaak Uibu pöördumisele: iibe teemal jääb riigipeale Hamleti roll (14) Peaminister Taavi Rõivas NATO tippkohtumise järel: Eesti ei ole enam iial üksi (22) Postimees 1991. aastal: Toompeal lõhkes pomm Juhtkiri: minutitega uppunud linn. Korduv paratamatus? (2) Päeva karikatuur Janno Kivisild, Indrek Zelinski: Islandi edu Euroopa meistrivõistlustel paneb mõtlema Eestist (6) Sport Mis jääb meenutama lõppenud EM-finaalturniiri? Spordi lühiuudised Reeglite rikkumine maksis Mercedestele kaksikvõidu Murray ja Williamsi kõrval võit ka Eestisse Täppistööd teinud Mätas pääses ikkagi olümpiale Kanter: mind oli liiga vara maha kantud (5) EM: inimkaubandus võib peletada publiku (1) Tartu Ratastega kastis peitub terve maja Olümpialootus tõstis finišis võidulindi Kodukohvikute päev pakkus elamusi ja elevust Vabaõhukino tuuritab Tartus septembrini Künklik teeremont teeb kohalikel meele kibedaks (1) Rooside sõjad tekitasid huvi kirjutada raamat Uue juhi otsuseid suunab armastus Tartu jalgpalli suur unistus saigi tõelisuseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Janno Kivisild, Indrek Zelinski: Islandi edu Euroopa meistrivõistlustel paneb mõtlema Eestist

3 min lugemist
Indrek Zelinski FOTO: Eesti Jalgpalli Liit

Island tõestas kõrgeimal tasemel, et loeb idee, mitte suurus, loeb pühendumus, mitte raha. Meil tuleb keskenduda noortele, nende tervisele ja liikumisele, kirjutavad jalgpallitreenerid Janno Kivisild ja Indrek Zelinski.

Tellijale Tellijale

Tänavused jalgpalli Euroopa meistrivõistlused on viinud paratamatult mõtted Islandile – veerandfinaali jõudnud saareriik võitis paljude südamed. Tegelikult aga paneb see fenomen veel rohkem mõtlema Eestist.

Kuidas on võimalik, et 330 000 elanikuga riik alistas Inglismaa ja mängis viiki Portugaliga? Erakordne tahtejõud? Supervõimed? Maailmanimega treenerid? Kõik need küsimused on lihtsad pähe kargama, vastused pole kaugeltki nii ühesed.

Island on tõestanud kõige kõrgemal tasemel, et loeb idee, mitte suurus. Loeb pühendumus, mitte raha. Loeb töökus, mitte glamuur. Loevad inimesed, kelle jaoks tervislik eluviis on tavapärasus, midagi sama loomulikku nagu meile laulupeol käimine. Sportliku edu vundament on terve rahvas.

Tee terve rahvani algab noortest, kelle harjumused kujundavad kodu, kool ja üha rohkem treener, kes spordiringis lapsega tegeleb. Peab mõistma, et spordiklubi ei ole tavaline teenusepakkuja, kuhu laps iga paari päeva tagant kaheks tunniks hoiule antakse. Lapsevanema aktiivne ja toetav osalemine protsessis on ülimalt oluline.

Eesti noorte jalgpalli suurim probleem on treenerite puudus, motivatsioon ja jalgpalliväljakute nappus. Meil on tublisid ja missioonitundega treenereid, kes jätkuvalt suudavad luua selle niivõrd vajaliku kontakti palli ja lapse vahel. Enamik neist teeb seda tööd puhtast armastusest jalgpalli vastu, samas on paljudel nn päristöökoht, mistõttu ei ole neil võimalik sajaprotsendiliselt jalgpallile keskenduda.

09.07.2016 12.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto