Sisukord
Arvamus
Tänane leht
12.07.2016
Eesti Tagakaas Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Riiklik ohvrite register (4) Horoskoop Tagakülg Yana Toom külastas Bashar al-Assadit Uputused jäävad Tallinna piinama edaspidigi Türi valla väikefarmis tuvastati sigade Aafrika katk Tallinna teletorn tähistas oma 36. sünnipäeva Teises kvartalis sai enim annetusi IRL Merd ei tohi lollitada, ise ei tohi loll olla Majandus Jahtklubi ja turvafirma ei vastuta varastatud kaatri eest Tere saneerimiskava sai ekspertidelt hävitava hinnangu Välismaa Terror võtab sihikule islamimaade valitsejad PERSOON: Stahhanovlasest võistleja Välismaa lühiuudised Saksa uusaastaöiste ahistamiste ohvriks langes tegelikult ligi 1200 naist Arvamus Heldur Meerits: ka riigi raha ei tule seina seest (24) Lugeja kiri: ma sain trahvi (3) Mart Helme vastus Jaak Uibu pöördumisele: rahvus- ja iibepoliitika peabki olema fookuses (4) Lauri Hussar: kas dirigendil on aega… (5) Roomet Sõrmus: peaminister, oleme faktides täpsed! (5) Maarja Vaino: mina ja minu mina (9) Juhtkiri: Europarlamendi liikmed Süürias Hitleri kätt surumas (6) Postimees 1996. aastal: korruptsiooniohvrite memoriaal Eerik-Niiles Kross: märgiline visiit diktaatori juurde (7) Päeva karikatuur Kultuur Ooperigurmee Pärnus Sport Lõplikult paigas – Portugali jalgpall ongi igas mõttes parim! (3) Spordi lühiuudised Portugali koondise füsioterapeudi eestlannast elukaaslane: kogu riik elab ja hingab jalgpalli (6) Kangert: lõpuks annab tunda, et olen liiga palju suurtuure sõitnud Korvpallikoondis proovib kivist vett välja pigistada Lõppenud EMi märksõnad: pallita mäng ja treeneri kunsttükk Levadia vahetas Ratnikovi vana tuttava Prinsi vastu Tarbija Facebook, Periscope ja Twitter astuvad telekanalite mängumaale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1996. aastal: korruptsiooniohvrite memoriaal

1 min lugemist
Allan Alaküla FOTO: Toomas Huik

Ajakirjanik Allan Alaküla kirjutab: Tallinna linnapea Jaak Tamme nime võiks nüüd kanda süütuks tunnistatud korruptsiooniohvrite memoriaalile, kui selline riigi rahaga kunagi Toompeale tõusva tee äärde ehitama peaks, Tamm oma EVPde eest saadud vanalinnakorteriga poleks seal esimene ega ka viimane nimi.

Sellele mälestusmärgile võiks jäädvustada veel näiteks poliitikud Illar Hallaste (Moe piiritus) ja Edgar Savisaare (valimisraha maffialt). Sinna satuks ka Tiit Pruuli (rublad Tšetšeeniale) ja Heiki Arike (relvaäri). Varsti saavutab sama seisuse Heiki Kranich (Lääne-Eesti Pank). Tavalisele tundmatule omal soovil omavalitsusest, tollist või ministeeriumist lahkunud korruptandiks peetule võiks süüdata igavese tule.

Kõik nad on kõvade süüdistuste vahele võetud, kuid karistusest alati pääsenud. Vaatamata justkui tõestatud süütusele on kõigi nende poliitiline või ametialane täht kas kustunud või kõvasti tuhmunud.

Koos poliitikutega on pihta saanud ka vastavad erakonnad-Isamaa, ERSP, Keskerakond, Reformierakond ja Koonderakond. Nemadki on enda arvates süütud ja vääriksid kohta memoriaalis.

12.07.1996

Seotud lood
11.07.2016 13.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto