Sisukord
Eesti
Tänane leht
09.07.2016
Eesti Dilbert Ajalooline regatt tuleb 700 purjetajaga (1) Palju õnne Male Horoskoop Mälumäng Riigikogu üürnik (1) Toom: liikmesriikide liigne vabadus viib lagunemiseni (3) Ka Türgist tellitud parvlaevad hilinevad Riigikogu liikmete elukohta hakatakse regulaarselt kontrollima Maanteeamet lubab teeninduskohti vajadusel juurde luua Raadioamatöör põrgatas Postimehe reporteri hääle vastu Kuud Raadioamatöörid haaravad kriisides tähtsa rolli Majandus Ehitusettevõtete kindlustunne on paranenud Kaunis galerii: vaata, missuguse noore pere kodu sisustasid Soome suurimal elamumessil Eesti ettevõtjad Lätis tegutseb hulk lootustandvaid idufirmasid Majanduse lühiuudised Välismaa Leopardimustris naine Välismaa lühiuudised Heidutus ja dialoog Onu Sam ja tema kurjad NATO koerad ehk pildikesi Pikrist (3) NATO jättis valitsuskriitilise poola ajakirjaniku akrediteerimata Luige hinnangul Kreml vaid teeskleb solvunut Soome on kohal Läänemere julgeoleku pärast Britid kinnitavad pühendumust Euroopale Eesti pataljoniga Arvamus Juhtkiri: Varssavi tippkohtumise sõnum Venemaale (8) Leopardimustris naine Postimees 1996. aastal: USA ja Venemaa jagavad jälle mõjusfääre? Väike suurmees Riigikogu üürnik (1) Heidutus ja dialoog Neeme Korv: Platini algoritm Päeva karikatuur Sport Kahju! Ksenija Balta jäi ülinapilt medalist ilma (5) Väike suurmees Spordi lühiuudised Südasuvine suusavõistlus Kanteri ja Kupperi medalijahi suured ohustajad Meeskondlik ühemehebänd plaanib peremeeste peo rikkuda Odaviskest saapaviskeni ehk kergejõustik rahvale lähemale Tõe kriteerium sundis Hurda lahkuma Arter Anne Metsise moetähestik: C on Chanel Pärnu raehoovi saladus Koht, kuhu meestel pole asja Värske kartul, lihtne lisand Muusik Jaanus Nõgisto: teesklejate ja argpüksidega pole merel midagi teha «Mul on igav.» Ekstravagantsed jalgpallistaarid Tunne liiklejat! Ära pikalt mõtle. Ole kaval! Viveca Steni kriminaalne maailm Palveränd – uus elustiil või reisihullus? Mark Soosaar ülistab keha ilu ja inetust Sõiduproov. Fiat 500 ja Fiat Fullback. Ciao, bella! Itaalia kaitse (1) Ilm – kas prognoosid aitavad vältida vingerpusse? Fotod: segane, sürrealistlik ja särav Ameerika Meelelahutus Koomiks Sudoku

Toom: liikmesriikide liigne vabadus viib lagunemiseni

3 min lugemist
Yana Toom. FOTO: Sander Ilvest

Suurbritannia Brexitis oleme süüdi kõik, kuna oleme läinud liiga ülbeks, leiab europarlamendi liige Yana Toom. Parlamendi petitsioonide komitee liikmena on ta uppunud nördinud brittide petitsioonidesse, kus nõutakse uut referendumit, Euroopa Liidu kodakondsust ja isegi Nigel Farage’i jätmist Brüsselisse ning tema Suurbritanniasse sisenemise keelamist.

Tellijale Tellijale

Mida võib Brexit kaasa tuua teistele Euroopa Liidu riikidele, kus on samuti rahulolematust?

Ilmselt sedasama, mis juhtus Suurbritannias: katseid korrata Brexitit. Aga eks praegu võtavad need, kes tahaksid Farage’i «edulugu» korrata, pausi ja vaatavad, kuidas hakkavad brittidel asjad arenema. Sest oht, et lähebki halvasti, on üpris tõenäoline.

Kas me peame otsima süüdlasi?

Süüdi oleme ise, pole mõtet populiste süüdistada. Kui ELi tegevusele näidatakse punast kaarti, on vaja peeglisse vaadata, mitte hakata nõiajahti pidama. Oleme läinud ülbeks või lasknud end ülbeks värvida. Sest kõik head asjad, mis tulevad Brüsselist, kannavad liikmesriikide valitsused enda arvele, kõik halb ja rumal juhtub aga justkui «pealinna» lolluse tõttu.

Eesti pole siin mingi erand. Viimane näide on see, kuidas rumalad euronõuded kiusavad turismitalude omanikke, sest on vaja iga kümne aasta tagant teha kallis veeanalüüs. Tegelikult kehtib sotsiaalministri määrus «Joogivee kvaliteedi- ja kontrollinõuded ning analüüsimeetodid» Eestis aastast 2002 ehk see jõustus kaks aastat enne meie liitumist ELiga, ja näitab ilmekalt pigem meie olematut läbirääkimisvõimet, mitte Brüsseli kiuslikkust.

Me ei oska liidus end hoida ja enese eest seista?

08.07.2016 11.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto