Sisukord
Arvamus
Postimees
09.07.2016
Eesti Dilbert Ajalooline regatt tuleb 700 purjetajaga (1) Palju õnne Male Horoskoop Mälumäng Riigikogu üürnik (1) Toom: liikmesriikide liigne vabadus viib lagunemiseni (3) Ka Türgist tellitud parvlaevad hilinevad Riigikogu liikmete elukohta hakatakse regulaarselt kontrollima Maanteeamet lubab teeninduskohti vajadusel juurde luua Raadioamatöör põrgatas Postimehe reporteri hääle vastu Kuud Raadioamatöörid haaravad kriisides tähtsa rolli Majandus Ehitusettevõtete kindlustunne on paranenud Kaunis galerii: vaata, missuguse noore pere kodu sisustasid Soome suurimal elamumessil Eesti ettevõtjad Lätis tegutseb hulk lootustandvaid idufirmasid Majanduse lühiuudised Välismaa Leopardimustris naine Välismaa lühiuudised Heidutus ja dialoog Onu Sam ja tema kurjad NATO koerad ehk pildikesi Pikrist (3) NATO jättis valitsuskriitilise poola ajakirjaniku akrediteerimata Luige hinnangul Kreml vaid teeskleb solvunut Soome on kohal Läänemere julgeoleku pärast Britid kinnitavad pühendumust Euroopale Eesti pataljoniga Arvamus Juhtkiri: Varssavi tippkohtumise sõnum Venemaale (8) Leopardimustris naine Postimees 1996. aastal: USA ja Venemaa jagavad jälle mõjusfääre? Väike suurmees Riigikogu üürnik (1) Heidutus ja dialoog Neeme Korv: Platini algoritm Päeva karikatuur Sport Kahju! Ksenija Balta jäi ülinapilt medalist ilma (5) Väike suurmees Spordi lühiuudised Südasuvine suusavõistlus Kanteri ja Kupperi medalijahi suured ohustajad Meeskondlik ühemehebänd plaanib peremeeste peo rikkuda Odaviskest saapaviskeni ehk kergejõustik rahvale lähemale Tõe kriteerium sundis Hurda lahkuma Arter Anne Metsise moetähestik: C on Chanel Pärnu raehoovi saladus Koht, kuhu meestel pole asja Värske kartul, lihtne lisand Muusik Jaanus Nõgisto: teesklejate ja argpüksidega pole merel midagi teha «Mul on igav.» Ekstravagantsed jalgpallistaarid Tunne liiklejat! Ära pikalt mõtle. Ole kaval! Viveca Steni kriminaalne maailm Palveränd – uus elustiil või reisihullus? Mark Soosaar ülistab keha ilu ja inetust Sõiduproov. Fiat 500 ja Fiat Fullback. Ciao, bella! Itaalia kaitse (1) Ilm – kas prognoosid aitavad vältida vingerpusse? Fotod: segane, sürrealistlik ja särav Ameerika Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riigikogu üürnik

1 min lugemist
Jaanus Marrandi FOTO: Tiina Kõrtsini / Õhtuleht

On igati mõistetav, et väljastpoolt Tallinna parlamenti riiki teenima tulnud saadikud saavad riigi kulul elada nägusates kesklinna korterites. Neis, kust saab kerge jalavaevaga Toompeale, neis, kuhu on viisakas tööga seotud külalisi kutsuda.

Eemalt vaadates võib 600–700-eurone üüriarve näida kosmilisena. Midagi erakordset selles aga pole. Küsimus on hoopis selles, kas tõesti peab sendi täpsusega maksimumäära 687,49 eurot kuus ära kulutama. Riigikogu liige Jaanus Marrandi on seda suutnud. Senditäpne leping korteriomanikuga, hinna sisse on arvestatud kommunaalkulu.

Rahva välja valitud 101 riigikogu liiget ei pea närutama ja neile ette nähtud hüved on mõistetavad. Huvitav oleks aga teada, mis juhtuks siis, kui nad peaksid üüri tasuma oma 3437,46-eurosest palgast. Kas siis leitaks kesklinnast üles samuti üksnes 700-eurosed üürikorterid või eelistaks saadikud siiski paarsada eurot rohkem oma rahakotti jätta?

Seotud lood
    08.07.2016 11.07.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto