T, 9.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

NATO jättis valitsuskriitilise poola ajakirjaniku akrediteerimata

Evelyn Kaldoja
NATO jättis valitsuskriitilise poola ajakirjaniku akrediteerimata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
NATO peasekretär Jens Stoltenberg, USA president Barack Obama ja tema Poola kolleeg Andrzej Duda.
NATO peasekretär Jens Stoltenberg, USA president Barack Obama ja tema Poola kolleeg Andrzej Duda. Foto: Susan Walsh/AP/scanpix

Kuigi julgeolekupoliitiliselt jälgib Poolas mullu ametisse saanud Õiguse ja Õigluse partei (PiS) valitsus ka kriitikute hinnangul üldiselt eelkäijate joont, jõudis muutunud poliitiline õhkkond omal moel siiski tippkohtumisse.

Nimelt selgus, et NATO on otsustanud jätta akrediteeringuta ajakirja Newsweek poola versiooni esindaja Jacek Pawlicki. See on pretsedenditu, sest üldjuhul ei piirata NATO kohtumisi kajastama pääsevate ajakirjanike hulka ja põhiline akrediteeringu saamise alus on see, et inimene suudab tõestada, et on tõesti ajakirjanik.

Nagu Pawlicki oma Twitteri kontol teatas, öeldud NATOst talle, et akrediteering võeti ära Poola võimude soovitusel. Nii Poola Newsweek kui ka Pawlicki on sealses meedias tuntud – PiSi suhtes kriitilisena.

Märksõnad
Tagasi üles