R, 30.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Britid kinnitavad pühendumust Euroopale Eesti pataljoniga

Evelyn Kaldoja
Britid kinnitavad pühendumust Euroopale Eesti pataljoniga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Philip Hammond ja David Cameron eile NATO tippkohtumise avatseremoonial.
Philip Hammond ja David Cameron eile NATO tippkohtumise avatseremoonial. Foto: Czarek Sokolowski/AP/Scanpix

Seda, et Eesti julgeoleku tagamiseks on tuleval aastal meile oodata tuhatkonda sõdurit brittide juhtimisel, kinnitas eile tillukesse vineerseintega ja laeta pressiruumi palutud Ida-Euroopa ajakirjanikele Ühendkuningriigi välisminister Philip Hammond isiklikult.

Sissejuhatuseks jättis aga ajakirjanike toolidest veidi madalamal diivaninurgas istunud Hammond üsna nurka mulje. Ta möönis: jah, tema kodumaa on otsustanud Euroopa Liidust (EL) lahkuda. Ning asus loetlema viise, kuidas Ühendkuningriik tagab siiski kogu südamest Euroopa julgeolekut.

«Ma tahan kasutada võimalust saata Euroopale selge sõnumi brittide pühendumisest julgeoleku tagamisele Euroopas ja väljaspool Euroopat – maailmas laiemalt,» sõnas Hammond hakatuseks. «Me küll langetasime otsuse lahkuda EList, aga see pole otsus lahkuda Euroopast. Ühendkuningriik ei pööra Euroopale selga.»

Tagasi üles