L, 3.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Brzezinski: Lääne-Berliinis oli meil kuus pataljoni

Evelyn Kaldoja
Brzezinski: Lääne-Berliinis oli meil kuus pataljoni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Ian Brzezinski esines Varssavi tippkohtumise kõrvalüritusena peetud ekspertide foorumil.
Ian Brzezinski esines Varssavi tippkohtumise kõrvalüritusena peetud ekspertide foorumil. Foto: Globesec.org

Otsus suurendada NATO vägede eelpaigutust alliansi kirdeservas on iseenesest hea, kuid küsimusi tekitavad nii selle sisuliste detailide nappus kui ka täideviimise tempo, tunnistas USA sõjandusekspert Ian Brzezinski intervjuus Postimehele.

- Kui rahul võiks teie arvates olla Varssavi tippkohtumise tulemusega?

Praeguse seisuga paistab seis päris hea. Allianss langetas olulise otsuse suurendatud eelpaigutuse kohta ning andis ametlikult lubaduse tuua pataljonisuurused üksused Eestisse, Lätti, Leetu ja Poolasse.

Muret valmistab mulle see, et selle ühtsuse ja Venemaa heidutamise osas kindlameelsuse näitamise juures pole meil eriti detailsemat infot nende pataljonide võimekuste kohta.

Kui ma mõtlen, mida läheb vaja, et pataljonid efektiivset heidutust pakuksid, siis alustaksin tõsiasjast, et pataljonid on väiksed üksused, 800–1000 meest, ja nad paigutatakse vastu Vene väele, mis koosneb divisjonidest, mehhaniseeritud tanki- ja jalaväedivisjonidest, dessantväelaste divisjonidest, keda toetavad raketid ja õhutõrjesüsteemid ja Läänemere laevastik. Ehk NATO väed saavad olema mõnevõrra haavatavad.

Märksõnad
Tagasi üles