Sisukord
Välismaa
Postimees
11.07.2016
Eesti Saar: mupo jõukasutus süvendab konflikti ühiskonnas Mälumäng Eesti film võitis Karlovy Varys žürii preemia Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Vihmahoog uputas pealinna tänavaid Tallinn muutub tulevikus venekeelsemaks (34) Väge täis naised trotsivad merel tuult ja tormi Majandus Jaeketid jäävad Ecofarmiga sõlmitud lepingute osas kidakeelseks (1) Kalakasvatajate ühistu, mis ei tohiks sellena tegutseda (1) Indrek Kasela: Eestis puudub kalakasvatus ja eeldused selleks (1) Välismaa NATOs Venemaa kiiresse rahunemisse ei usuta Välismaa lühiuudised Brzezinski: Lääne-Berliinis oli meil kuus pataljoni (7) Arvamus Rein Veidemann: Laps-Koidula Tartusse? (3) Urve Eslas: kas poliitikud valetavad rohkem kui varem? (4) Jaak Jõerüüdi vastus Jaak Uibu pöördumisele: iibe teemal jääb riigipeale Hamleti roll (14) Peaminister Taavi Rõivas NATO tippkohtumise järel: Eesti ei ole enam iial üksi (22) Postimees 1991. aastal: Toompeal lõhkes pomm Juhtkiri: minutitega uppunud linn. Korduv paratamatus? (2) Päeva karikatuur Janno Kivisild, Indrek Zelinski: Islandi edu Euroopa meistrivõistlustel paneb mõtlema Eestist (6) Sport Mis jääb meenutama lõppenud EM-finaalturniiri? Spordi lühiuudised Reeglite rikkumine maksis Mercedestele kaksikvõidu Murray ja Williamsi kõrval võit ka Eestisse Täppistööd teinud Mätas pääses ikkagi olümpiale Kanter: mind oli liiga vara maha kantud (5) EM: inimkaubandus võib peletada publiku (1) Tartu Ratastega kastis peitub terve maja Olümpialootus tõstis finišis võidulindi Kodukohvikute päev pakkus elamusi ja elevust Vabaõhukino tuuritab Tartus septembrini Künklik teeremont teeb kohalikel meele kibedaks (1) Rooside sõjad tekitasid huvi kirjutada raamat Uue juhi otsuseid suunab armastus Tartu jalgpalli suur unistus saigi tõelisuseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Brzezinski: Lääne-Berliinis oli meil kuus pataljoni

2 min lugemist
Ian Brzezinski esines Varssavi tippkohtumise kõrvalüritusena peetud ekspertide foorumil. FOTO: Globesec.org

Otsus suurendada NATO vägede eelpaigutust alliansi kirdeservas on iseenesest hea, kuid küsimusi tekitavad nii selle sisuliste detailide nappus kui ka täideviimise tempo, tunnistas USA sõjandusekspert Ian Brzezinski intervjuus Postimehele.

Tellijale Tellijale

- Kui rahul võiks teie arvates olla Varssavi tippkohtumise tulemusega?

Praeguse seisuga paistab seis päris hea. Allianss langetas olulise otsuse suurendatud eelpaigutuse kohta ning andis ametlikult lubaduse tuua pataljonisuurused üksused Eestisse, Lätti, Leetu ja Poolasse.

Muret valmistab mulle see, et selle ühtsuse ja Venemaa heidutamise osas kindlameelsuse näitamise juures pole meil eriti detailsemat infot nende pataljonide võimekuste kohta.

Kui ma mõtlen, mida läheb vaja, et pataljonid efektiivset heidutust pakuksid, siis alustaksin tõsiasjast, et pataljonid on väiksed üksused, 800–1000 meest, ja nad paigutatakse vastu Vene väele, mis koosneb divisjonidest, mehhaniseeritud tanki- ja jalaväedivisjonidest, dessantväelaste divisjonidest, keda toetavad raketid ja õhutõrjesüsteemid ja Läänemere laevastik. Ehk NATO väed saavad olema mõnevõrra haavatavad.

09.07.2016 12.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto