Sisukord
Arvamus
Tänane leht
11.07.2016
Eesti Saar: mupo jõukasutus süvendab konflikti ühiskonnas Mälumäng Eesti film võitis Karlovy Varys žürii preemia Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Vihmahoog uputas pealinna tänavaid Tallinn muutub tulevikus venekeelsemaks (34) Väge täis naised trotsivad merel tuult ja tormi Majandus Jaeketid jäävad Ecofarmiga sõlmitud lepingute osas kidakeelseks (1) Kalakasvatajate ühistu, mis ei tohiks sellena tegutseda (1) Indrek Kasela: Eestis puudub kalakasvatus ja eeldused selleks (1) Välismaa NATOs Venemaa kiiresse rahunemisse ei usuta Välismaa lühiuudised Brzezinski: Lääne-Berliinis oli meil kuus pataljoni (7) Arvamus Rein Veidemann: Laps-Koidula Tartusse? (3) Urve Eslas: kas poliitikud valetavad rohkem kui varem? (4) Jaak Jõerüüdi vastus Jaak Uibu pöördumisele: iibe teemal jääb riigipeale Hamleti roll (14) Peaminister Taavi Rõivas NATO tippkohtumise järel: Eesti ei ole enam iial üksi (22) Postimees 1991. aastal: Toompeal lõhkes pomm Juhtkiri: minutitega uppunud linn. Korduv paratamatus? (2) Päeva karikatuur Janno Kivisild, Indrek Zelinski: Islandi edu Euroopa meistrivõistlustel paneb mõtlema Eestist (6) Sport Mis jääb meenutama lõppenud EM-finaalturniiri? Spordi lühiuudised Reeglite rikkumine maksis Mercedestele kaksikvõidu Murray ja Williamsi kõrval võit ka Eestisse Täppistööd teinud Mätas pääses ikkagi olümpiale Kanter: mind oli liiga vara maha kantud (5) EM: inimkaubandus võib peletada publiku (1) Tartu Ratastega kastis peitub terve maja Olümpialootus tõstis finišis võidulindi Kodukohvikute päev pakkus elamusi ja elevust Vabaõhukino tuuritab Tartus septembrini Künklik teeremont teeb kohalikel meele kibedaks (1) Rooside sõjad tekitasid huvi kirjutada raamat Uue juhi otsuseid suunab armastus Tartu jalgpalli suur unistus saigi tõelisuseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rein Veidemann: Laps-Koidula Tartusse?

2 min lugemist
Rein Veidemann. FOTO: Sander Ilvest

Tartu linnavõim otsustas Kaarsilla kõrvale Ülejõe parki panna Johann Voldemar Jannseni ja Lydia Koidula kujud. Hea mõte mälestada eesti rahvuse sünniloos tähtsat rolli etendanud ja Tartus lausa oma elutöö – isa-Jannsen Eesti Postimehe toimetaja, Vanemuise Seltsi asutaja ning esimese üldlaulupeo korraldajana, tütar Lydia luuletaja ja teatrile alusepanijana – teinud suurkujusid.

Tellijale Tellijale

Kujund kujundiks («Tärkamine!», kuigi, kuidas see läheb kokku Jannseniga?), aga autorid ei saa ignoreerida tõsiasja, et Tartusse tulles oli Lydia Koidula juba 20-aastane ja et just siin sündis suurem jagu tema isamaaluulest. Kui nii väga oleks tahetud intrigeerida hüperboolse nägemusega, siis võinuks ju Koidulat hoopis ööbikuks stiliseerida («Emajõe ööbik»!). Esitatud lahenduse puhul on aga tegemist Koidula kui alles võimaluse ja tema tuleviku monumentaalse jäädvustamisega.

09.07.2016 12.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto