L, 1.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

NATOs Venemaa kiiresse rahunemisse ei usuta

Evelyn Kaldoja
NATOs Venemaa kiiresse rahunemisse ei usuta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ukraina president Petro Porošenko näitas ajakirjanikele ka pabereid, kus NATO põhjalikud abiplaanid tema riigile kirjas.
Ukraina president Petro Porošenko näitas ajakirjanikele ka pabereid, kus NATO põhjalikud abiplaanid tema riigile kirjas. Foto: Xinhua/Scanpix

Nagu möödunud nädala lõpp ilmekalt tõestas, kõlbab Varssavi rahvusstaadion enamaks kui vaid jalgpall ja kontserdid – Poola pealinna südamesse Wisła jõe kaldale püstitatud hiidrajatisse õnnestus edukalt tekitada ajutine NATO peakorter, kuhu mahtusid kohtuma tuhanded julgeoleku ümber asjatajad.

Neli aastat tagasi enam-vähem samal ajal esines rahvusstaadioni nimi tihti samades uudistes Ida-Ukrainas asuva Donbass Arenaga. See samuti üsna värskelt valminud staadion võõrustas Varssavi omaga ühiselt jalgpalli EMi.

Nüüdseks on kahe väljaku saatus triivinud kontrastselt lahku. Ühel pidas äsja sisuliselt kogu demokraatliku lääne poliitiline ladvik maitsekalt disainitud ajutiste seinte vahel julgeolekuarutelusid. Teise on hüljanud isegi nende oma koduklubi Šahtar Donetsk, sest mingist julgeolekust sõjas mitu korda pihta saanud staadionil ei saa juttu olla.

Märksõnad
Tagasi üles