Sisukord
Uudised
Tänane leht
11.07.2016
Eesti Saar: mupo jõukasutus süvendab konflikti ühiskonnas Mälumäng Eesti film võitis Karlovy Varys žürii preemia Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Vihmahoog uputas pealinna tänavaid Tallinn muutub tulevikus venekeelsemaks (34) Väge täis naised trotsivad merel tuult ja tormi Majandus Jaeketid jäävad Ecofarmiga sõlmitud lepingute osas kidakeelseks (1) Kalakasvatajate ühistu, mis ei tohiks sellena tegutseda (1) Indrek Kasela: Eestis puudub kalakasvatus ja eeldused selleks (1) Välismaa NATOs Venemaa kiiresse rahunemisse ei usuta Välismaa lühiuudised Brzezinski: Lääne-Berliinis oli meil kuus pataljoni (7) Arvamus Rein Veidemann: Laps-Koidula Tartusse? (3) Urve Eslas: kas poliitikud valetavad rohkem kui varem? (4) Jaak Jõerüüdi vastus Jaak Uibu pöördumisele: iibe teemal jääb riigipeale Hamleti roll (14) Peaminister Taavi Rõivas NATO tippkohtumise järel: Eesti ei ole enam iial üksi (22) Postimees 1991. aastal: Toompeal lõhkes pomm Juhtkiri: minutitega uppunud linn. Korduv paratamatus? (2) Päeva karikatuur Janno Kivisild, Indrek Zelinski: Islandi edu Euroopa meistrivõistlustel paneb mõtlema Eestist (6) Sport Mis jääb meenutama lõppenud EM-finaalturniiri? Spordi lühiuudised Reeglite rikkumine maksis Mercedestele kaksikvõidu Murray ja Williamsi kõrval võit ka Eestisse Täppistööd teinud Mätas pääses ikkagi olümpiale Kanter: mind oli liiga vara maha kantud (5) EM: inimkaubandus võib peletada publiku (1) Tartu Ratastega kastis peitub terve maja Olümpialootus tõstis finišis võidulindi Kodukohvikute päev pakkus elamusi ja elevust Vabaõhukino tuuritab Tartus septembrini Künklik teeremont teeb kohalikel meele kibedaks (1) Rooside sõjad tekitasid huvi kirjutada raamat Uue juhi otsuseid suunab armastus Tartu jalgpalli suur unistus saigi tõelisuseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kalakasvatajate ühistu, mis ei tohiks sellena tegutseda

4 min lugemist
Saaremaa kalakasvatus Ösel Harvest on praeguseks ainu kalakasvataja, mis on jäänud kalakasvatajate ühistusse Ecofarm. FOTO: Eero Vabamägi

Kuus aastat tagasi asutatud Eesti ainukesse kalakasvatajate ühistusse Ecofarm, mis mingil hetkel koondas suurimaid Eesti kalakasvatusi, on praeguseks alles jäänud vaid üks tegutsev kalafarm, mille juhatuse liige juhib ka ühistut. Endiste liikmete sõnul sinna koer maetud ongi.

Tellijale Tellijale

«Seal olid sellised juhtimisvõtted, kus juhatus ei arvestanud teiste liikmetega. Need asjad ei toimi niimoodi, kui üks maksab arveid ja teine ei maksta,» kirjeldas Saaremaa kalakasvataja Priit Lulla olukorda, kus 2010. aastal asutatud kalakasvatajate ühistu reaalselt tegutsevate liikmete arv on praeguseks kahanenud üheni.

Olukorra taga on Lulla sõnutsi Saaremaal tegutsev Ösel Harvest OÜ, endise nimega Veteko OÜ, mille juhatuse liikmed on võtnud Eesti ainukeses kalakasvatajate ühistus jõuliselt liidrirolli. «Põhjus on selles, et kui on kaks eestlast ühe laua taga, siis on kolm arvamust ja kohe tüli majas,» nentis kalakasvataja.

09.07.2016 12.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto