Sisukord
Kergejõustik
Postimees
11.07.2016
Eesti Saar: mupo jõukasutus süvendab konflikti ühiskonnas Mälumäng Eesti film võitis Karlovy Varys žürii preemia Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Vihmahoog uputas pealinna tänavaid Tallinn muutub tulevikus venekeelsemaks (34) Väge täis naised trotsivad merel tuult ja tormi Majandus Jaeketid jäävad Ecofarmiga sõlmitud lepingute osas kidakeelseks (1) Kalakasvatajate ühistu, mis ei tohiks sellena tegutseda (1) Indrek Kasela: Eestis puudub kalakasvatus ja eeldused selleks (1) Välismaa NATOs Venemaa kiiresse rahunemisse ei usuta Välismaa lühiuudised Brzezinski: Lääne-Berliinis oli meil kuus pataljoni (7) Arvamus Rein Veidemann: Laps-Koidula Tartusse? (3) Urve Eslas: kas poliitikud valetavad rohkem kui varem? (4) Jaak Jõerüüdi vastus Jaak Uibu pöördumisele: iibe teemal jääb riigipeale Hamleti roll (14) Peaminister Taavi Rõivas NATO tippkohtumise järel: Eesti ei ole enam iial üksi (22) Postimees 1991. aastal: Toompeal lõhkes pomm Juhtkiri: minutitega uppunud linn. Korduv paratamatus? (2) Päeva karikatuur Janno Kivisild, Indrek Zelinski: Islandi edu Euroopa meistrivõistlustel paneb mõtlema Eestist (6) Sport Mis jääb meenutama lõppenud EM-finaalturniiri? Spordi lühiuudised Reeglite rikkumine maksis Mercedestele kaksikvõidu Murray ja Williamsi kõrval võit ka Eestisse Täppistööd teinud Mätas pääses ikkagi olümpiale Kanter: mind oli liiga vara maha kantud (5) EM: inimkaubandus võib peletada publiku (1) Tartu Ratastega kastis peitub terve maja Olümpialootus tõstis finišis võidulindi Kodukohvikute päev pakkus elamusi ja elevust Vabaõhukino tuuritab Tartus septembrini Künklik teeremont teeb kohalikel meele kibedaks (1) Rooside sõjad tekitasid huvi kirjutada raamat Uue juhi otsuseid suunab armastus Tartu jalgpalli suur unistus saigi tõelisuseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

EM: inimkaubandus võib peletada publiku

3 min lugemist
Kahekordsel Euroopa meister Yasemin Can ei osanud Türgile võidetud kuldadest erilist rõõmu tunda. FOTO: SCANPIX

«Absurd!» ütleb Eesti maratonijooksja Roman Fosti pärast Euroopa meistrivõistluste poolmaratoni, mille ta lõpetas 31. kohaga. Fosti viitab kergejõustikus üha enam jõudu koguvale trendile, kus riigid ostavad endale Aafrikast ja mujaltki sportlasi, kes neile Euroopas medaleid võidavad. Näiteks Türgi koondise rivistuses osales Amsterdami EMil üheksa sportlast, kes tegid oma uue kodumaa eest debüüdi alles tänavu kevadel.

Tellijale Tellijale

Olukord on jabur. Poodiumil hümni kuulates vaatavad sportlased ebalevalt ringi. Selgelt on näha, et neil on ebamugav, kohati tundub, et kõlavat muusikapala kuuldakse esimest korda elus.

Fosti sõnul on asi kontrolli alt väljas. «Tiitlivõistlused on paljude sportlaste jaoks nagu mingi suvaline suurlinna maraton. Seda on näha juba soojendusel, et nad ei tunne mingit pinget, nad ei esinda oma rahvast. See on absurd, sest lõppude lõpuks tahab publik ju omadele kaasa elada. Kui stardis pole enam ühtegi oma riigi esindajat, siis kaovad pealtvaatajad täielikult. Euroopa kergejõustikujuhid on valinud väga libeda tee. Asi on läinud liiga kaugele. Ma ei saa aru, kuidas sellel juhtuda lastakse,» imestab Eesti jooksumees.

09.07.2016 12.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto