L, 1.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti film võitis Karlovy Varys žürii preemia

Postimees
Eesti film võitis Karlovy Varys žürii preemia
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Triin Ruumeti debüütmängufilm «Päevad, mis ajasid segadusse» võitis Karlovy Vary filmifestivalil East of the West võistlusprogrammis žürii preemia, millega kaasneb 10 000-dollariline auhinnaraha. Karlovy Varys toimus filmi rahvusvaheline esilinastus.

«Žürii preemia on meie filmile väga suur tunnustus, eriti arvestades, et tegu on A-kategooria filmifestivaliga,» kommenteeris filmi produtsent Maie Rosmann-Lill. «Karlovy Varys näitasime filmi esimest korda avalikult väljaspool Eestit ja on suur rõõm, et meid märgati ja tunnustati. Ees ootab juba hulk kutseid uutele festivalidele, millest järgmine viib meid juuli teises pooles Palici festivalile Serbiasse.»

Süsimusta huumoriga vürtsitatud tragikomöödia tegevus leiab aset 1990. aastate teises pooles. Peategelane Allar (27) liigub ühelt südasuviselt Eestimaa peolt teisele, põrkudes üha värvikamate tegelaste ja segasemate juhtumitega. Pingelised ja jaburad sündmused panevad Allari oma elu üle tõsiselt järele mõtlema ning ees ootab pöörane eneseotsing Eesti üheksakümnendates.

Tagasi üles