Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
11.07.2016
Eesti Saar: mupo jõukasutus süvendab konflikti ühiskonnas Mälumäng Eesti film võitis Karlovy Varys žürii preemia Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Vihmahoog uputas pealinna tänavaid Tallinn muutub tulevikus venekeelsemaks (34) Väge täis naised trotsivad merel tuult ja tormi Majandus Jaeketid jäävad Ecofarmiga sõlmitud lepingute osas kidakeelseks (1) Kalakasvatajate ühistu, mis ei tohiks sellena tegutseda (1) Indrek Kasela: Eestis puudub kalakasvatus ja eeldused selleks (1) Välismaa NATOs Venemaa kiiresse rahunemisse ei usuta Välismaa lühiuudised Brzezinski: Lääne-Berliinis oli meil kuus pataljoni (7) Arvamus Rein Veidemann: Laps-Koidula Tartusse? (3) Urve Eslas: kas poliitikud valetavad rohkem kui varem? (4) Jaak Jõerüüdi vastus Jaak Uibu pöördumisele: iibe teemal jääb riigipeale Hamleti roll (14) Peaminister Taavi Rõivas NATO tippkohtumise järel: Eesti ei ole enam iial üksi (22) Postimees 1991. aastal: Toompeal lõhkes pomm Juhtkiri: minutitega uppunud linn. Korduv paratamatus? (2) Päeva karikatuur Janno Kivisild, Indrek Zelinski: Islandi edu Euroopa meistrivõistlustel paneb mõtlema Eestist (6) Sport Mis jääb meenutama lõppenud EM-finaalturniiri? Spordi lühiuudised Reeglite rikkumine maksis Mercedestele kaksikvõidu Murray ja Williamsi kõrval võit ka Eestisse Täppistööd teinud Mätas pääses ikkagi olümpiale Kanter: mind oli liiga vara maha kantud (5) EM: inimkaubandus võib peletada publiku (1) Tartu Ratastega kastis peitub terve maja Olümpialootus tõstis finišis võidulindi Kodukohvikute päev pakkus elamusi ja elevust Vabaõhukino tuuritab Tartus septembrini Künklik teeremont teeb kohalikel meele kibedaks (1) Rooside sõjad tekitasid huvi kirjutada raamat Uue juhi otsuseid suunab armastus Tartu jalgpalli suur unistus saigi tõelisuseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rooside sõjad tekitasid huvi kirjutada raamat

2 min lugemist
Raul Sulbi selja taga on Tartu Jaani kirik. Selle müürid on pärit keskajast, nagu ka tema raamatu sündmustik. FOTO: Sille Annuk

Juuli alguses tuli lugejate ette «Troonide mäng: Rooside sõjad Yorkide ja Lancasterite vahel 1455–1487». Sisu poolest on see raamat Eestis enneolematu.

Tellijale Tellijale

Kui palju võttis aega raamatu kirjutamine ja sellele eelnev Rooside sõdade ajaloo selgekstegemine endale?

Sellise raamatu kirjutamine koosneb kolmest osast: lugemine, mõtlemine ja kirjutamine. Lõpust alustades: reaalne kirjutusprotsess võttis aega kolm kuud, sellele eelnenud mõttetöö ehk varem loetu analüüs ning kavandi ja sisuplaani koostamine vahest sama palju.

Rooside sõdade aineliste kümnete ja kümnete raamatute läbilugemisele kulunud aega on küll üsna võimatu hinnata, see hajub laiali viimase paari-kümne aasta peale.

Keda on autor oma lugejana silmas pidanud?

Raamat on ühest küljest mõeldud kõigile ajaloohuvilistele, keda köidavad keskaeg, õukonnaintriigid, vandenõud ja sõjad, alates gümnaasiumiõpilastest ja tudengitest kuni kutseliste ajaloolasteni.

Teisalt on silmas peetud praegu nii populaarse George R. R. Martini raamatu- ja telesarja «Troonide mäng» fänne, kellele võiksid huvi pakkuda tolle fantaasiamaailma ja suguvõsade ning võimuvõitluse inspiratsiooniks olnud reaalsed sündmused.

09.07.2016 12.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto