Sisukord
Arvamus
Postimees
12.07.2016
Eesti Tagakaas Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Riiklik ohvrite register (4) Horoskoop Tagakülg Yana Toom külastas Bashar al-Assadit Uputused jäävad Tallinna piinama edaspidigi Türi valla väikefarmis tuvastati sigade Aafrika katk Tallinna teletorn tähistas oma 36. sünnipäeva Teises kvartalis sai enim annetusi IRL Merd ei tohi lollitada, ise ei tohi loll olla Majandus Jahtklubi ja turvafirma ei vastuta varastatud kaatri eest Tere saneerimiskava sai ekspertidelt hävitava hinnangu Välismaa Terror võtab sihikule islamimaade valitsejad PERSOON: Stahhanovlasest võistleja Välismaa lühiuudised Saksa uusaastaöiste ahistamiste ohvriks langes tegelikult ligi 1200 naist Arvamus Heldur Meerits: ka riigi raha ei tule seina seest (24) Lugeja kiri: ma sain trahvi (3) Mart Helme vastus Jaak Uibu pöördumisele: rahvus- ja iibepoliitika peabki olema fookuses (4) Lauri Hussar: kas dirigendil on aega… (5) Roomet Sõrmus: peaminister, oleme faktides täpsed! (5) Maarja Vaino: mina ja minu mina (9) Juhtkiri: Europarlamendi liikmed Süürias Hitleri kätt surumas (6) Postimees 1996. aastal: korruptsiooniohvrite memoriaal Eerik-Niiles Kross: märgiline visiit diktaatori juurde (7) Päeva karikatuur Kultuur Ooperigurmee Pärnus Sport Lõplikult paigas – Portugali jalgpall ongi igas mõttes parim! (3) Spordi lühiuudised Portugali koondise füsioterapeudi eestlannast elukaaslane: kogu riik elab ja hingab jalgpalli (6) Kangert: lõpuks annab tunda, et olen liiga palju suurtuure sõitnud Korvpallikoondis proovib kivist vett välja pigistada Lõppenud EMi märksõnad: pallita mäng ja treeneri kunsttükk Levadia vahetas Ratnikovi vana tuttava Prinsi vastu Tarbija Facebook, Periscope ja Twitter astuvad telekanalite mängumaale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Roomet Sõrmus: peaminister, oleme faktides täpsed!

4 min lugemist
Roomet Sõrmus FOTO: Toomas Huik

Avalikkust eksitavate arvude esitamine näitab, et valitsus ei ole tegelikult Eesti põllumeeste muredest aru saanud ja rahvas ei mõista, miks farmer traktoriga Toompeale läheb, kirjutab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.

Tellijale Tellijale

Taavi Rõivas arutles juuni alguses riigikogu liikmetega Eesti põllumajanduse hetkeolukorra üle. Peaministri vastustest parlamendisaadikutele jäi kõlama, et Eesti põllumajandustoetustel pole rahvusvahelises võrdluses häda midagi.

Peaminister väitis koguni, et kui kõik toetused kokku liita ja võrrelda saadud tulemust kas hektari, rahvaarvu või ükskõik millise objektiivse näitaja kohta, siis ei ole Eestil põhjust häbeneda ei Läti ega Leeduga võrreldes. Veelgi enam, pigem on Eesti toetused ühiku kohta mõnevõrra suuremadki. Samuti kutsus peaminister riigikogu liikmeid üles toetuste võrdlemisel faktides täpsed olema ning manitses, et võrdlemisel ei tohiks võtta ühte konkreetset nüanssi eraldi.

11.07.2016 13.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto