Sisukord
Majandus
Tänane leht
12.07.2016
Eesti Tagakaas Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Riiklik ohvrite register (4) Horoskoop Tagakülg Yana Toom külastas Bashar al-Assadit Uputused jäävad Tallinna piinama edaspidigi Türi valla väikefarmis tuvastati sigade Aafrika katk Tallinna teletorn tähistas oma 36. sünnipäeva Teises kvartalis sai enim annetusi IRL Merd ei tohi lollitada, ise ei tohi loll olla Majandus Jahtklubi ja turvafirma ei vastuta varastatud kaatri eest Tere saneerimiskava sai ekspertidelt hävitava hinnangu Välismaa Terror võtab sihikule islamimaade valitsejad PERSOON: Stahhanovlasest võistleja Välismaa lühiuudised Saksa uusaastaöiste ahistamiste ohvriks langes tegelikult ligi 1200 naist Arvamus Heldur Meerits: ka riigi raha ei tule seina seest (24) Lugeja kiri: ma sain trahvi (3) Mart Helme vastus Jaak Uibu pöördumisele: rahvus- ja iibepoliitika peabki olema fookuses (4) Lauri Hussar: kas dirigendil on aega… (5) Roomet Sõrmus: peaminister, oleme faktides täpsed! (5) Maarja Vaino: mina ja minu mina (9) Juhtkiri: Europarlamendi liikmed Süürias Hitleri kätt surumas (6) Postimees 1996. aastal: korruptsiooniohvrite memoriaal Eerik-Niiles Kross: märgiline visiit diktaatori juurde (7) Päeva karikatuur Kultuur Ooperigurmee Pärnus Sport Lõplikult paigas – Portugali jalgpall ongi igas mõttes parim! (3) Spordi lühiuudised Portugali koondise füsioterapeudi eestlannast elukaaslane: kogu riik elab ja hingab jalgpalli (6) Kangert: lõpuks annab tunda, et olen liiga palju suurtuure sõitnud Korvpallikoondis proovib kivist vett välja pigistada Lõppenud EMi märksõnad: pallita mäng ja treeneri kunsttükk Levadia vahetas Ratnikovi vana tuttava Prinsi vastu Tarbija Facebook, Periscope ja Twitter astuvad telekanalite mängumaale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tere saneerimiskava sai ekspertidelt hävitava hinnangu

4 min lugemist
Aktsiaseltsi Tere omanik Oliver Kruuda ei ole rahul kohtu poolt määratud ekspertide hinnanguga ettevõtte saneerimiskavale ja nõuab uusi eksperte. FOTO: Toomas Huik

Võlausaldajate kõrval annavad Tere piimatööstuse saneerimiskavale hävitava hinnangu ka kohtu määratud eksperdid, kes leiavad, et ettevõtte saneerimine viisil, nagu omanik Oliver Kruuda seda teha tahab, ei ole tõenäoliselt edukas. Kruuda on otsustanud ekspertide hinnangu vaidlustada.

Tellijale Tellijale

«Kahetsusväärselt on kohtu poolt määratud eksperdid eksinud seaduse nõuete vastu ning esitanud oma arvamuse viisil, mis ei vasta seaduse nõuetele,» kirjutas Oliver Kruuda 30. juunil võlausaldajatele saadetud teavituskirjas, mis on jõudnud koos 22. juunil koostatud ekspertide hinnanguga Postimehe kätte.

Kirjas, kus Kruuda ei hoia tagasi kriitikat suurimate võlausaldajate suunal – nad ei olnud nõus aprillis kohtule esitatud saneerimiskava heaks kiitma ja seetõttu tuli kohtul üldse määrata kava täiendavaks hindamiseks kaks eksperti –, rõhub ettevõtja puudustele ekspertide hindamismeetodites ja nõuab kohtult uute ekspertide määramist ning praeguste ekspertide arvamuse eiramist. 

Põhjus on aga üsna ilmne. Tallinna kohtutäituri ja pankrotihalduri Toomas Saarma ning riiklikult tunnustatud finantseksperdi Urmas Võimre 33-leheküljelise dokumendi lõppresolutsioon on taandatav ühele lausele: «Eksperdid leiavad, et Tere aktsiaseltsi saneerimine ei ole tõenäoliselt edukas.»

11.07.2016 13.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto