Sisukord
Kultuur
Postimees
12.07.2016
Eesti Tagakaas Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Riiklik ohvrite register (4) Horoskoop Tagakülg Yana Toom külastas Bashar al-Assadit Uputused jäävad Tallinna piinama edaspidigi Türi valla väikefarmis tuvastati sigade Aafrika katk Tallinna teletorn tähistas oma 36. sünnipäeva Teises kvartalis sai enim annetusi IRL Merd ei tohi lollitada, ise ei tohi loll olla Majandus Jahtklubi ja turvafirma ei vastuta varastatud kaatri eest Tere saneerimiskava sai ekspertidelt hävitava hinnangu Välismaa Terror võtab sihikule islamimaade valitsejad PERSOON: Stahhanovlasest võistleja Välismaa lühiuudised Saksa uusaastaöiste ahistamiste ohvriks langes tegelikult ligi 1200 naist Arvamus Heldur Meerits: ka riigi raha ei tule seina seest (24) Lugeja kiri: ma sain trahvi (3) Mart Helme vastus Jaak Uibu pöördumisele: rahvus- ja iibepoliitika peabki olema fookuses (4) Lauri Hussar: kas dirigendil on aega… (5) Roomet Sõrmus: peaminister, oleme faktides täpsed! (5) Maarja Vaino: mina ja minu mina (9) Juhtkiri: Europarlamendi liikmed Süürias Hitleri kätt surumas (6) Postimees 1996. aastal: korruptsiooniohvrite memoriaal Eerik-Niiles Kross: märgiline visiit diktaatori juurde (7) Päeva karikatuur Kultuur Ooperigurmee Pärnus Sport Lõplikult paigas – Portugali jalgpall ongi igas mõttes parim! (3) Spordi lühiuudised Portugali koondise füsioterapeudi eestlannast elukaaslane: kogu riik elab ja hingab jalgpalli (6) Kangert: lõpuks annab tunda, et olen liiga palju suurtuure sõitnud Korvpallikoondis proovib kivist vett välja pigistada Lõppenud EMi märksõnad: pallita mäng ja treeneri kunsttükk Levadia vahetas Ratnikovi vana tuttava Prinsi vastu Tarbija Facebook, Periscope ja Twitter astuvad telekanalite mängumaale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ooperigurmee Pärnus

3 min lugemist
Inimkanadeks kehastunud koor Donizetti ooperi «Peeter I» lavastuses. FOTO: Pärnu ooperifestival

Alates 2003. aastast toimunud Pärnu Ooperipäevad, mis 2013. ja 2015. aastal teadmata põhjustel sootuks ära jäid ning paljude pessimistide meelest ühtlasi oma kuulsusetu lõpu leidsid, tulid tänavu tagasi pikemate ja põnevamatena kui kunagi varem.

Tellijale Tellijale

Suvepealinna ooperifestival pole seni ise lavastusi produtseerinud, ürituse kava on kordamööda täitnud erinevad Venemaa, Valgevene, Ukraina, Läti, Leedu ja Poola ooperitrupid. Ooperipäevade programmi, mis koosnes viimasel üheksal korral etendusest ja piduliku õhtusöögiga galakontserdist, lisandus tänavu veel ka teine etendusõhtu.

Algselt vaid ooperikunsti standardrepertuaari kuuluvaid muusikadraamasid programmi võtnud festival on viimastel toimumiskordadel teinud majanduslikus mõttes hulljulge, kuid kunstilises ja pedagoogilises plaanis kiiduväärse pöörde vähetuntud ning üliharva esitatud teoste poole. Jääb mulje, justkui püüaks Pärnu Ooperipäevad suvaliste suvitajate ja õhtutualettide tuulutajate asemel saali meelitada pigem teadlikku publikut, ooperifriikidest pärlipüüdjaid.

11.07.2016 13.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto