Sisukord
Arvamus
Postimees
12.07.2016
Eesti Tagakaas Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Riiklik ohvrite register (4) Horoskoop Tagakülg Yana Toom külastas Bashar al-Assadit Uputused jäävad Tallinna piinama edaspidigi Türi valla väikefarmis tuvastati sigade Aafrika katk Tallinna teletorn tähistas oma 36. sünnipäeva Teises kvartalis sai enim annetusi IRL Merd ei tohi lollitada, ise ei tohi loll olla Majandus Jahtklubi ja turvafirma ei vastuta varastatud kaatri eest Tere saneerimiskava sai ekspertidelt hävitava hinnangu Välismaa Terror võtab sihikule islamimaade valitsejad PERSOON: Stahhanovlasest võistleja Välismaa lühiuudised Saksa uusaastaöiste ahistamiste ohvriks langes tegelikult ligi 1200 naist Arvamus Heldur Meerits: ka riigi raha ei tule seina seest (24) Lugeja kiri: ma sain trahvi (3) Mart Helme vastus Jaak Uibu pöördumisele: rahvus- ja iibepoliitika peabki olema fookuses (4) Lauri Hussar: kas dirigendil on aega… (5) Roomet Sõrmus: peaminister, oleme faktides täpsed! (5) Maarja Vaino: mina ja minu mina (9) Juhtkiri: Europarlamendi liikmed Süürias Hitleri kätt surumas (6) Postimees 1996. aastal: korruptsiooniohvrite memoriaal Eerik-Niiles Kross: märgiline visiit diktaatori juurde (7) Päeva karikatuur Kultuur Ooperigurmee Pärnus Sport Lõplikult paigas – Portugali jalgpall ongi igas mõttes parim! (3) Spordi lühiuudised Portugali koondise füsioterapeudi eestlannast elukaaslane: kogu riik elab ja hingab jalgpalli (6) Kangert: lõpuks annab tunda, et olen liiga palju suurtuure sõitnud Korvpallikoondis proovib kivist vett välja pigistada Lõppenud EMi märksõnad: pallita mäng ja treeneri kunsttükk Levadia vahetas Ratnikovi vana tuttava Prinsi vastu Tarbija Facebook, Periscope ja Twitter astuvad telekanalite mängumaale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugeja kiri: ma sain trahvi

1 min lugemist

Mis tahes esimest korda kogetud sündmus jätab inimesesse jälje ja kahtlemata mõjutab tema edaspidist käitumist. Nii juhtus ka minuga – tänu teeäärde paigaldatud ükssilmsele kiirusjälgijale määras politsei- ja piirivalveamet mulle hoiatustrahvi sõidukiiruse ületamise eest.

Trahviteade tuli interneti teel e-maili lisana, ja asjasse pikemalt süvenemata otsustasin selle, minule unikaalse dokumendi välja printida. Tulemus oli ehmatav – sain 24 (!) lehekülge A4-formaadis tihedat, aga loetamatut teksti. Trahviteade oli krüpteeritud, saatekirjas soovitus alla laadida selle avamiseks vajalikud programmid.

Nii ka tegin, paraku tulutult, sest teksti avamine ei õnnestunud. Kui helistasin PPAsse, lohutati mind, et see teade saadetakse mulle ka postiga, ma vaid oodaku ära. Nädal hiljem leidsin tõesti postkastist lipiku, et postkontoris ootab mind tähtkiri, ja sinna kohale kõmpides oligi kardetud ja oodatud trahviteade kohale jõudnud. See sisaldas kaht A4-formaadis lehte ja väärteo kirjeldust, mis lõppes sõnadega: millega ületas lubatud sõidukiirust vähemalt 3 km/h (!).

Mulle määratud üheksaeurose hoiatustrahvi maksin muidugi ära, aga tuli mõte – kiiruskaamerad on küll hästi töötavad aparaadid, aga kas nendega peab kaasas käima nii palju salastatud asjaajamist ning töö- ja materjalirohket paberimajandust…?

Erik Tohvri

Seotud lood
    11.07.2016 13.07.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto