Sisukord
Arvamus
Tänane leht
12.07.2016
Eesti Tagakaas Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Riiklik ohvrite register (4) Horoskoop Tagakülg Yana Toom külastas Bashar al-Assadit Uputused jäävad Tallinna piinama edaspidigi Türi valla väikefarmis tuvastati sigade Aafrika katk Tallinna teletorn tähistas oma 36. sünnipäeva Teises kvartalis sai enim annetusi IRL Merd ei tohi lollitada, ise ei tohi loll olla Majandus Jahtklubi ja turvafirma ei vastuta varastatud kaatri eest Tere saneerimiskava sai ekspertidelt hävitava hinnangu Välismaa Terror võtab sihikule islamimaade valitsejad PERSOON: Stahhanovlasest võistleja Välismaa lühiuudised Saksa uusaastaöiste ahistamiste ohvriks langes tegelikult ligi 1200 naist Arvamus Heldur Meerits: ka riigi raha ei tule seina seest (24) Lugeja kiri: ma sain trahvi (3) Mart Helme vastus Jaak Uibu pöördumisele: rahvus- ja iibepoliitika peabki olema fookuses (4) Lauri Hussar: kas dirigendil on aega… (5) Roomet Sõrmus: peaminister, oleme faktides täpsed! (5) Maarja Vaino: mina ja minu mina (9) Juhtkiri: Europarlamendi liikmed Süürias Hitleri kätt surumas (6) Postimees 1996. aastal: korruptsiooniohvrite memoriaal Eerik-Niiles Kross: märgiline visiit diktaatori juurde (7) Päeva karikatuur Kultuur Ooperigurmee Pärnus Sport Lõplikult paigas – Portugali jalgpall ongi igas mõttes parim! (3) Spordi lühiuudised Portugali koondise füsioterapeudi eestlannast elukaaslane: kogu riik elab ja hingab jalgpalli (6) Kangert: lõpuks annab tunda, et olen liiga palju suurtuure sõitnud Korvpallikoondis proovib kivist vett välja pigistada Lõppenud EMi märksõnad: pallita mäng ja treeneri kunsttükk Levadia vahetas Ratnikovi vana tuttava Prinsi vastu Tarbija Facebook, Periscope ja Twitter astuvad telekanalite mängumaale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eerik-Niiles Kross: märgiline visiit diktaatori juurde

2 min lugemist
Eerik-Niiles Kross FOTO: Peeter Langovits

Kremli vana taktika on otsida lääne poliitikute seast kasulikke idioote või kasutada oma mõjuagente Moskva protežeedest diktaatorite näiliseks legitimeerimiseks. Samal moel kasutavad nii Putin kui ka tema käsilased, näiteks Kadõrov, aga ka varasemal ajal Gaddafi ja Hussein, ullikestest popstaare, keda tellitakse raha eest kohale ja kellega siis poseeritakse koos.

Tellijale Tellijale

Nii käis näiteks endine Euroopa Parlamendi (EP) liige šotlane John Corrie 2012. aastal nädal pärast seda, kui Cameron võttis Gaddafi valitsuselt tunnustuse, diktaatori juures lipitsemas. Tuntud märulimees Jean-Claude Van Damme on mitmel korral ilutsenud nii Putini kui ka Kadõrovi pidudel jne.

Kolme EP liikme visiit ELi poolt sõjakuritegudes süüdi peetava diktaatori juurde, kes on mitmesaja tuhande inimese hukkumise kaasa toonud kodusõja algataja ja kasutanud oma kodanike vastu keemiarelva, nende lennukitelt pommitamisest rääkimata, on siiski ka sellise traditsiooni taustal üsna markantne juhtum. Nii EP, EL kui ka Eesti on nõudnud Assadi tagasiastumist, tema režiimi sooritatud mõrvade ja kuritegude kohest uurimist ning on korduvalt öelnud, et Euroopa silmis pole Assadi režiim legitiimne.

11.07.2016 13.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto