Sisukord
Eesti
Tänane leht
12.07.2016
Eesti Tagakaas Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Riiklik ohvrite register (4) Horoskoop Tagakülg Yana Toom külastas Bashar al-Assadit Uputused jäävad Tallinna piinama edaspidigi Türi valla väikefarmis tuvastati sigade Aafrika katk Tallinna teletorn tähistas oma 36. sünnipäeva Teises kvartalis sai enim annetusi IRL Merd ei tohi lollitada, ise ei tohi loll olla Majandus Jahtklubi ja turvafirma ei vastuta varastatud kaatri eest Tere saneerimiskava sai ekspertidelt hävitava hinnangu Välismaa Terror võtab sihikule islamimaade valitsejad PERSOON: Stahhanovlasest võistleja Välismaa lühiuudised Saksa uusaastaöiste ahistamiste ohvriks langes tegelikult ligi 1200 naist Arvamus Heldur Meerits: ka riigi raha ei tule seina seest (24) Lugeja kiri: ma sain trahvi (3) Mart Helme vastus Jaak Uibu pöördumisele: rahvus- ja iibepoliitika peabki olema fookuses (4) Lauri Hussar: kas dirigendil on aega… (5) Roomet Sõrmus: peaminister, oleme faktides täpsed! (5) Maarja Vaino: mina ja minu mina (9) Juhtkiri: Europarlamendi liikmed Süürias Hitleri kätt surumas (6) Postimees 1996. aastal: korruptsiooniohvrite memoriaal Eerik-Niiles Kross: märgiline visiit diktaatori juurde (7) Päeva karikatuur Kultuur Ooperigurmee Pärnus Sport Lõplikult paigas – Portugali jalgpall ongi igas mõttes parim! (3) Spordi lühiuudised Portugali koondise füsioterapeudi eestlannast elukaaslane: kogu riik elab ja hingab jalgpalli (6) Kangert: lõpuks annab tunda, et olen liiga palju suurtuure sõitnud Korvpallikoondis proovib kivist vett välja pigistada Lõppenud EMi märksõnad: pallita mäng ja treeneri kunsttükk Levadia vahetas Ratnikovi vana tuttava Prinsi vastu Tarbija Facebook, Periscope ja Twitter astuvad telekanalite mängumaale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riiklik ohvrite register

4 min lugemist
Näiteid Riigi Teataja kodulehel kohtulahendite andmebaasis leiduvatest dokumentidest. Postimehe toimetus kattis kinni kõik isikuandmed, sealhulgas nimed. FOTO: Repro

Selle loo jutustamiseks tuleb esmalt lahti selgitada viis, kuidas käib riik ümber isikuandmetega kuritegudest alguse saanud kohtuprotsesside järel.

Tellijale Tellijale

Eestis on inimeste karistatuse väljaselgitamiseks olemas karistusregister, milles leiduvad kõikide inimeste väär- ja kuriteod. Kui näiteks tööandja tahab kedagi tööle võtta, siis on tal võimalik nelja euro eest seal oma töötaja tausta kohta päring teha. Kui töötajal on kehtivaid kriminaalkaristusi, saab tööandja neist teadlikuks, aga kui karistused on kustunud, on töötajal registris puhas leht.

Tegelikult on olemas ka kohtulahendite andmebaas, kust on tihti võimalik leida kohtulahendeid, kus avalduvad inimese kuriteod ka siis, kui kuritegu on juba aegunud. Ohvrite ja tunnistajate nimesid ega muid isikuandmeid ei leia nendest lahenditest peaaegu kunagi – kuigi mõni näpuviga satub ikka sisse.

11.07.2016 13.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto