Sisukord
Arter
Tänane leht
16.07.2016
Eesti Male Mälumäng Horoskoop Dilbert Palju õnne Rohkete mängude aeg Tagakülg Majandus Majanduse lühiuudised Mobiilimäng teeb sulle jalad alla Euroopa Liit rahastab Balticconnectori ehitamist enam kui 200 miljoni euroga Aprillinaljast sai alguse uus hullus Välismaa Tuneesia – püssirohutünn Euroopa kõhu all Bouhleli võis rünnakule ajendada karidel abielu Autot on taparelvana kasutatud varemgi Selle sõja sihtmärk on tsiviilisik Pidupäev lõppes verise rünnakuga Kõigi Nice’is viibivate eestlastega pole veel ühendust saadud ISIS hoiab puhkajaid hirmul Arvamus Juhtkiri: terror taevasina rannikul (6) Taskukoletiste rünnak Pragmaatiline poliitik (4) BoJo teeb comeback’i (1) Teisena kuulsale seinale Bouhleli võis rünnakule ajendada karidel abielu Raag: tegu ei ole sõjaga, kus ühele poole jääksid moslemid (1) Hübriidsõda ISISe moodi Sport Venemaa ralliäss müüs kulude katteks oma auto Spordi lühiuudised Tippude vajadused kaetud, mõni koht veel juurde Arter Üheksa kohustuslikku mereäärset kohta Kalmistul võib minna ka löömaks Sõiduproov. Kõrgest soost kaksikud: Volvo V90 ja S90 (1) Kui ei tule loodetud tulemust Tükike Toscanat Tallinna servas Päikeseprillide Ferrarid Epp Kärsin: seksuaalne nauding hoiab keha vormis (7) Kaja Kallas: hierarhiatest ja lugupidamisest (17) Nii need Eesti idufirmad sinu ratast kaitsevadki Linnar Viik: hullud ideed tuleb ära teha enne, kui mõistus pähe tuleb (1) Olümpiapidu katku ajal 34 päevaga surfihundiks Kultuurikatlas keeb armastusega tehtud toit Lihata õuegurmee Meelelahutus Koomiks Sudoku

Üheksa kohustuslikku mereäärset kohta

5 min lugemist
Kolmemastilise kuunari Priius veeskamine Häädemeestel 1921. aastal. FOTO: Eesti Meremuuseum

Merekultuuriaasta muudkui käib. Kui lainete imetlemine igavaks kisub, võib aga iga huviline käia ka põnevamaid paiku ja rajatisi uudistamas. Arter teeb väikese tiiru, mis ehk ärgitab teilgi jalad kõhu alt välja.

Tellijale Tellijale

Häädemeeste ja Kabli küla

Häädemeeste piirkond on tuntud oma 19. sajandi teise poole purjelaevaehituse poolest. 1861–1927. aastani kanti Eesti laevaregistrisse 89 Häädemeestel ehitatud laeva. Tänapäeval meenutavad Häädemeeste meeste vägevust nii Kabli külas asuv reeder-kapteni Jakob Marksoni (1840–1930) rajatud Selja talu kui ka Häädemeeste muuseumi ning naabruses Lätis asuva Heinaste merekooli muuseumi materjalid.

15.07.2016 18.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto