P, 2.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Toom poseerib fotol Euroopat õhku lasta ähvardanud ülemmuftiga

Georgi Beltadze
, reporter
Toom poseerib fotol Euroopat õhku lasta ähvardanud ülemmuftiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Eurosaadik Yana Toom (vasakul) ning tema kolleegid kohtusid Damaskuses Süüria ülemmufti Ahmad Hassouniga (keskel). Yana Toom ütleb, et kohtumised Süüria pealinnas lepiti kokku käigu pealt ja ta ei teadnud, kelle juurde järgmiseks viiakse. Delegatsiooni koosseisu kuulusid veel Lätist valitud Tatjana Ždanoka Roheliste ja Euroopa Vabaliidu fraktsioonist (paremalt) ja hispaanlane Javier Couso Permuy Euroopa Ühinenud Vasakpoolsete fraktsioonist.
Eurosaadik Yana Toom (vasakul) ning tema kolleegid kohtusid Damaskuses Süüria ülemmufti Ahmad Hassouniga (keskel). Yana Toom ütleb, et kohtumised Süüria pealinnas lepiti kokku käigu pealt ja ta ei teadnud, kelle juurde järgmiseks viiakse. Delegatsiooni koosseisu kuulusid veel Lätist valitud Tatjana Ždanoka Roheliste ja Euroopa Vabaliidu fraktsioonist (paremalt) ja hispaanlane Javier Couso Permuy Euroopa Ühinenud Vasakpoolsete fraktsioonist. Foto: Süüria valitsus

Eurosaadik Yana Toom ja tema kolleegid kohtusid Damaskuses Süüria ülemmufti Ahmad Badreddin Hassouniga, kes on ähvardanud Euroopa õhku lasta.

Toom selgitas oma büroo kaudu, et ta ei olnud visiidi ajal teadlik vaimuliku juhi kurioossest sõnavõtust. Eurosaadik vabandas mufti väljaütlemist sellega, et vaimuliku poeg oli neli päeva varem saanud surma mässuliste korraldatud varitsuses.

Eestit esindav eurosaadik soovitas pidada meeles, et sõjas oleva riigi esindajalt, ja eriti kui ta on alles hiljuti kaotanud lapse, ei saa oodata poliitiliselt korrektseid avaldusi. «Ma ei kiida tema sõnavõttu heaks, aga ma kutsun üles suhtuma sellesse teatud reservatsiooniga, võttes arvesse emotsiooni, mis tol hetkel valitses,» lisas ta.

Tagasi üles