Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
13.07.2016
Eesti Toom oleks piiril hirmu pärast peaaegu tagasi pööranud (10) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Küberneetiline kotermann annab purjetajale eelise Toom poseerib fotol Euroopat õhku lasta ähvardanud ülemmuftiga (1) Tagakülg Eesti vanim traktor tegi käivitumisel korralikku põrgulärmi Majandus Majanduse lühiuudised Maksuamet hakkab tihedamalt Lätist tulevate viinarallitajate autosid kontrollima (6) Välismaa Toom oleks piiril hirmu pärast peaaegu tagasi pööranud (10) F-35 vastamisi Eestit kaitsva Eurofighteriga Toom poseerib fotol Euroopat õhku lasta ähvardanud ülemmuftiga (1) Itaalias põrkasid kokku reisirongid May alustab peaministrina Ajaloo kalleim militaarprojekt tõusis õhku (8) Välismaa lühiuudised Poola analüütik: neli pataljoni pole invasioonijõud (1) Arvamus Mart Raudsaar: näljaste noorte pealetung (1) Andrei Kuzitškin: näiteid sellest, kuidas Eesti venelased mind vihkavad (29) Tiit Tammaru: miks Tallinn venestub? (12) Aivar Reinap: kahe näoga andmekaitse (1) Päeva karikatuur Juhtkiri: rahvuslik segregatsioon: ühele mure, teisele siht (6) Postimees 1993. aastal: eile lõppes Rock Summer Kultuur Apokalüptilisuseni tõusvad sõnumid Peterburist Pärnus algab XXX filmifestival Diletant taktikepiga ehk Minu esimesed käevibutused orkestri ees Sport Spordi lühiuudised Wimbledoni võidu tõid serv ja enesekindlus Golfi suur tagasitulek on juba varakult surma mõistetud? Kellest saavad Euroopa jalgpalli valitsejad? Kergejõustiku hea seis ja küsimärgid Mägi kohal Pargisõidus olümpiat sihtiv eestlanna harjutab koos Sildarudega Tallinn Patarei pannakse sügisel kinni Tartu Pime mees võitleb ühistu juhtide ja poriga Tõnis Lukas: toit on osa ERMi näost ja loodame sellega ka tulu teenida (5) Linnasüda pea nädal suletud. Kas õigustatult? (2) Ülikooli vaim tähistab väärikat sünnipäeva Järvefestivalil lendavad laastud ja soomused Lelude annetaja on hinges ilmarändur Annelinna külje alla kerkib uus elurajoon (4) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Poola analüütik: neli pataljoni pole invasioonijõud

4 min lugemist
Michał Baranowski sõnul erinevad NATO ja Kremli esindajate olustikukirjeldused üksteisest nii kõvasti, nagu oleks tegu eri planeetide esindajatega. FOTO: Evelyn Kaldoja

Kuigi Venemaa võib NATOt süüdistada ähvardamises, on ilmselge, et neli pataljoni pole jõud, millega idanaabrile kallale tungida, märkis Marshalli Fondi Varssavi haru juht Michał Baranowski usutluses Postimehele.

Tellijale Tellijale

- Homme (täna – toim) peetakse maha järjekordne NATO-Vene Nõukogu. Kas teie arvates on seda neil päevil üldse mõtet korraldada?

Mõte on olemas: selles, et alliansi poliitika seisneb ühekorraga nii selges heidutuses kui ka dialoogis. See on seisukoht, mis liidab kogu allianssi. Kui meil poleks Venemaaga dialoogi, oleks NATOs terve hulk liitlasi, kellele see ei istuks. See on NATO-sisene põhjus.

Pole mingeid ootusi, et see dialoog – eriti seekordne nõukogu – annaks mingeid märkimisväärseid tulemusi. Kohtumisel keskendutakse venelaste teavitamisele Varssavi tippkohtumise tulemustest. Tippkohtumise lõppkommünikees rõhutati, et NATO-Vene Nõukogu põhiline jututeema on Ukraina. NATO ja Venemaa esitavad kumbki oma vaated ja keegi ei arva, et see viiks kuidagi lahenduseni.

Venemaaga dialoogi pidamise üldine probleem pole mitte see, et me nendega ei räägiks, vaid see, et me ei ole reaalsuses ühel nõul. Justkui elaksime eri planeetidel. NATO ütleb, et teil on ilmselgelt väed, sealhulgas eriüksused, Donbassis. Ja Venemaa ütleb, et need on kõigest vabadusvõitlejad, vabatahtlikud… turistid! See on reaalse dialoogi ees suurim takistus.

NATO-Vene Nõukogu pidamisel on mõte, aga see on poliitiline ja puudutab alliansi siseelu.

12.07.2016 14.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto