R, 2.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Christian Welzel: maailm on muutumas rahumeelsemaks, mitte sõjakamaks

Kerstin Meresma
, Reporter
Christian Welzel: maailm on muutumas rahumeelsemaks, mitte sõjakamaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Professor Christian Welzel üle-eile Tartus.
Professor Christian Welzel üle-eile Tartus. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Põhja-Saksamaal Lüneburgis asuva Leuphana Ülikooli teadur professor Christian Welzel külastas Eestit Euroopa politoloogia assotsiatsiooni (ECPR) doktorantide konverentsi puhul, mis toimus 10.–13. juulil Tartus. Selle käigus õnnestus Postimehel teha Welzeliga intervjuu, kus uurisime professorilt eelmisel päeval tehtud ettekande ja WVSi töö kohta. 

«Kui sa lülitad sisse oma lemmikuudistekanali, leiad sa sealt tõenäoliselt eest ISISe teod, tulistamised USAs ja mujal ning muret tekitavad valimised USAs ja Euroopas,» alustas professor Welzel oma ECPR doktorantide konverentsi käigus peetud ettekannet. «Näib, et maailm on muutunud vägivaldsemaks ja pahatahtlikumaks, kui ta oli enne. Turvalisust ei tundu enam olevat. Tegelikult on kõik hoopis vastupidi: maailm on muutnud rahumeelsemaks, meedia ei jälgi enam pikki protsesse,» väitis Welzel loengus.

Märksõnad
Tagasi üles