N, 2.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rohkete mängude aeg

Loomaaia uudised
Postimees
Rohkete mängude aeg
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aasia lõvi Tori oma mänguasju seiramas.
Aasia lõvi Tori oma mänguasju seiramas. Foto: Inari Leiman

Möödunud pühapäeval loomaaias toimunud loomade käitumise ja elukeskkonna rikastamise päeval said uusi ja huvitavaid mänguasju oma puuridesse-aedikutesse ligi 30 loomaliiki.

Leidus neid, kes kohe uudsest asjast vaimustusid ja seda järele proovima asusid (pildil aasia lõvi Tori), aga ka tagasihoidlikumaid isendeid, kes esimese hooga vaimustusse ei sattunud. Peale mõningat harjumist jätkus aga kõigil mängulusti kogu nädalaks ja edaspidisekski.

Kesknädalal sai 21-aastaseks amuuri leopard Freddi. Leopardi jaoks on see väga kõrge vanus. Freddi on sündinud Tallinna loomaaias ning elanud mõnda aega ka Ameerika Ühendriikides Rosamondi suurte kaslaste kaitse- ja paljunduskeskuses. Tal on olnud kahe emaloomaga kokku 17 järglast, kellest praegu on elus 13. Lisaks on tal 22 teise põlvkonna poega ja kolm kolmanda põlvkonna poega.

Kevadel koliti Freddi oma kaasa Darla kõrvalt turvalisemasse aedikusse, kus eakal loomal pole vajadust ronida ega hüpata. Et vanahärra end uues kodus mugavamalt tunneks, tulid Freddile appi tema vaderid MTÜst Panthera Pardus Orientalis Friends (PPOF), kes vahetasid välja liivapinnase, istutasid aedikusse murumättaid ja põõsaid ning parandasid lamamisaluseid.

Hiiumaalt toodi loomaaia liigikaitse uuringute laborisse tagasi seal juba mõned aastad elanud ja vähemalt kaks pesakonda üles kasvatanud euroopa naarits Rosin, kes oli hakanud terroriseerima oma tänavuse pesapaiga läheduses asuvat söögikohta. Eriti maitsesid talle punast peeti sisaldavad hiiu maheveise praetud kotletid. Nüüd tuleb kinni püüda ka tema pojad, sest ema eeskujul on nemadki söögikohas süüa otsimas käinud ja kuuldavasti koguni üht külastajat naksanud.

Troopikamajas üksikema hoole all kasvanud kolm surikaadipoega leidsid endale uue kodu Klaipėdas, nende ema aga sai viimaks kokku uue peigmehekandidaadi, 2013. aastal elevandimajas sündinud surikaat Schummiga.

Neljapäeva varahommikul said loomaaiasõbrad Aleksei Turovski juhatusel osa loomade hommikustest tegemistest – aset leidis Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi varahommikune ekskursioon. Sama päeva hilisõhtul aga toimusid tänavused viimased hilisõhtused ekskursioonid.

Märksõnad
Tagasi üles