Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
16.07.2016
Eesti Male Mälumäng Horoskoop Dilbert Palju õnne Rohkete mängude aeg Tagakülg Majandus Majanduse lühiuudised Mobiilimäng teeb sulle jalad alla Euroopa Liit rahastab Balticconnectori ehitamist enam kui 200 miljoni euroga Aprillinaljast sai alguse uus hullus Välismaa Tuneesia – püssirohutünn Euroopa kõhu all Bouhleli võis rünnakule ajendada karidel abielu Autot on taparelvana kasutatud varemgi Selle sõja sihtmärk on tsiviilisik Pidupäev lõppes verise rünnakuga Kõigi Nice’is viibivate eestlastega pole veel ühendust saadud ISIS hoiab puhkajaid hirmul Arvamus Juhtkiri: terror taevasina rannikul (6) Taskukoletiste rünnak Pragmaatiline poliitik (4) BoJo teeb comeback’i (1) Teisena kuulsale seinale Bouhleli võis rünnakule ajendada karidel abielu Raag: tegu ei ole sõjaga, kus ühele poole jääksid moslemid (1) Hübriidsõda ISISe moodi Sport Venemaa ralliäss müüs kulude katteks oma auto Spordi lühiuudised Tippude vajadused kaetud, mõni koht veel juurde Arter Üheksa kohustuslikku mereäärset kohta Kalmistul võib minna ka löömaks Sõiduproov. Kõrgest soost kaksikud: Volvo V90 ja S90 (1) Kui ei tule loodetud tulemust Tükike Toscanat Tallinna servas Päikeseprillide Ferrarid Epp Kärsin: seksuaalne nauding hoiab keha vormis (7) Kaja Kallas: hierarhiatest ja lugupidamisest (17) Nii need Eesti idufirmad sinu ratast kaitsevadki Linnar Viik: hullud ideed tuleb ära teha enne, kui mõistus pähe tuleb (1) Olümpiapidu katku ajal 34 päevaga surfihundiks Kultuurikatlas keeb armastusega tehtud toit Lihata õuegurmee Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hübriidsõda ISISe moodi

2 min lugemist
Võigas varahommik rannapromenaadil: ööl vastu reedet Nice’is aset leidnud veresauna vaikisid Prantsusmaa suuremad telekannalid öistes uudistes maha. FOTO: AP/Scanpix

Hübriidsõda iseloomustab üks keskne mõte: sõja traditsioonilise vormi kadumine. Hägusaks on muutunud nii ruumilised kui ajalised piirid. Venemaa-NATO konflikti puhul avaldub hübriidsus näiteks kübersõja olulisuses ja meedia ärakasutamises. Kuid ka islamiäärmuslaste terrori puhul saab rääkida hübriidsõjast, mida peavad nii organiseerunud kui ka «vabakutselised» terroristid. 

Tellijale Tellijale

Hübriidse terrori puhul hägustuvad piirid ründajate identiteedi ümber. Enam pole niivõrd oluline sõjaline väljaõpe ja seotus konkreetse organisatsiooniga. Tihtipeale piisab vaid ühest mentorist ning ründajaks võib saada varem luureorganitele tundmatu isik. Sellisteks olid nii eelmisel aastal USAs San Bernardinos toimunud rünnak kui ka üleeilne veretöö Nice’is.

Mõnikord püütakse eraldada organiseeritud rünnakud nendest, millele äärmuslased on lihtsalt üles kutsunud. Paraku jääb vahetegemisega äärmusislamistide sõjapidamine vanadesse piiridesse, kuhu hübriidsõjast kantud terror enam ei mahu. Terroristide tegevusest ja eesmärkidest Aafrikas ning mujal maailmas kirjutanud New York Timesi korrespondent Rukmini Callimachi märkis hiljutises intervjuus, et näiteks ISISe strateegia puhul ei ole sisulist erinevust rünnakute vahel, mida organisatsioon ise korraldab ja milleks nad inspiratsiooni annavad, kuna eesmärk on kaose külvamine. 

15.07.2016 18.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto