Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
16.07.2016
Eesti Male Mälumäng Horoskoop Dilbert Palju õnne Rohkete mängude aeg Tagakülg Majandus Majanduse lühiuudised Mobiilimäng teeb sulle jalad alla Euroopa Liit rahastab Balticconnectori ehitamist enam kui 200 miljoni euroga Aprillinaljast sai alguse uus hullus Välismaa Tuneesia – püssirohutünn Euroopa kõhu all Bouhleli võis rünnakule ajendada karidel abielu Autot on taparelvana kasutatud varemgi Selle sõja sihtmärk on tsiviilisik Pidupäev lõppes verise rünnakuga Kõigi Nice’is viibivate eestlastega pole veel ühendust saadud ISIS hoiab puhkajaid hirmul Arvamus Juhtkiri: terror taevasina rannikul (6) Taskukoletiste rünnak Pragmaatiline poliitik (4) BoJo teeb comeback’i (1) Teisena kuulsale seinale Bouhleli võis rünnakule ajendada karidel abielu Raag: tegu ei ole sõjaga, kus ühele poole jääksid moslemid (1) Hübriidsõda ISISe moodi Sport Venemaa ralliäss müüs kulude katteks oma auto Spordi lühiuudised Tippude vajadused kaetud, mõni koht veel juurde Arter Üheksa kohustuslikku mereäärset kohta Kalmistul võib minna ka löömaks Sõiduproov. Kõrgest soost kaksikud: Volvo V90 ja S90 (1) Kui ei tule loodetud tulemust Tükike Toscanat Tallinna servas Päikeseprillide Ferrarid Epp Kärsin: seksuaalne nauding hoiab keha vormis (7) Kaja Kallas: hierarhiatest ja lugupidamisest (17) Nii need Eesti idufirmad sinu ratast kaitsevadki Linnar Viik: hullud ideed tuleb ära teha enne, kui mõistus pähe tuleb (1) Olümpiapidu katku ajal 34 päevaga surfihundiks Kultuurikatlas keeb armastusega tehtud toit Lihata õuegurmee Meelelahutus Koomiks Sudoku

Bouhleli võis rünnakule ajendada karidel abielu

2 min lugemist
Tuvi Nice'is ühe ohvri kingast mööda kõndimas FOTO: SIPA/Scanpix

Nice'is terrorirünnaku korda saatnud isik tuvastati eile pärastlõunaks 31-aastase Mohamed Lahouaiej Bouhlelina, kes töötas kulleriauto juhina ning kes oli politseile varem silma jäänud pisivarguste ja relvaomamise eeskirjade rikkumisega.

Nice'is terrorirünnaku korda saatnud isik tuvastati eile pärastlõunaks 31-aastase Mohamed Lahouaiej Bouhlelina, kes töötas kulleriauto juhina ning kes oli politseile varem silma jäänud pisivarguste ja relvaomamise eeskirjade rikkumisega.

Tänavu mais määrati mehele tingimisi karistus vägivallatsemise eest. Radikaliseerumises teda ei kahtlustatud ja terrorismivastase politsei juures arvel ta ei olnud.

Independent kirjutas, et kohalikele ajalehtedele kirjeldati Bouhleli kui üksildast isikut, kes ei olnud väga usklik. Abielus kolme lapse isa juured olid Tuneesias M'sakeni linnas. Oma päritolumaad külastas ta Prantsuse võimude andmetel viimati neli aastat tagasi. Twitteris levis info, et Bouhlel oli oma naisest lahutamas, ning eile kõlas üks oletusi, et teda võis terrorirünnakule ajendada ka karile jooksnud abielu.

Twitteris levitatav pilt kaubikust leitud Bouhleli arvatavast ID-kaardist annab aimu tapja välimusest. 

Bouhleli, kelle isik tehti Prantsuse politsei andmetel kindlaks kaubikust leitud dokumentide ja telefoni abil, lasid korrakaitsjad rünnaku lõpus maha. «Uurijad uurivad praegu, kas ta tegutses üksi või oli tal kaasosalisi, kes võisid põgeneda,» ütles Prantsusmaa siseministeeriumi esindaja Pierre-Henry Brandet.

Eileõhtuse seisuga paistis tõenäoline, et rünnak oli ettekavatsetud, sest Bouhlel rentis rohkem kui 80 inimesele saatuslikuks saanud kaubiku tõenäoliselt kolmapäeval Nice'i lähedal asuvast linnast. Portaali France24 tsiteeritud kohaliku allika sõnul oli ühest turvakaamerast ka näha, kuidas mees läks jalgrattaga tulevasele tapamasinale järele, ronis sõidukisse ja sõitis Bastille' pidustuste toimumispaiga poole.

Rünnakuks võttis Bouhlel kaasa ka 7,65-millimeetrise kaliibriga püstoli, mida ta kasutas rahva sekka tulistamiseks, samal ajal kaubikuga siksakitades, et tabada võimalikult palju ohvreid. Provence-Alpes-Côte d'Azuri piirkonna presidendi Christian Estrosi kinnitusel leiti arvatava terroristi sõidukist ka relvamakette ja mittetöötav granaat.  

Uurijad töötamas Bouhleli tapamasina kallal. Allikas: Scanpix FOTO: Sasha Goldsmith/AP

Ent kuidas pääses Bouhlel kaubikuga Promenade des Anglais'le?

Mitme allika teatel oli mees öelnud, et toimetab pidustuspaika jäätist. Teised allikad aga kinnitasid, et Bouhlel sõitis promenaadi ümber püstitatud barrikaadidest lihtsalt läbi, kirjutas The Local.

Politsei kuulab arvatava terroristi lähikondseid üle ja tema korter otsiti läbi. Reutersi teatel viidi Bouhleli elukohast kaasa mitu kotitäit asitõendeid.

Seotud lood
15.07.2016 18.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto