Sisukord
Arvamus
Postimees
16.07.2016
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Raag: tegu ei ole sõjaga, kus ühele poole jääksid moslemid

2 min lugemist
Ilmar Raag FOTO: Raigo Pajula

Valitsuse kommunikatsioonibüroo strateegilise kommunikatsiooni nõuniku ja Prantsusmaa eksperdi Ilmar Raagi hinnangul näitab Prantsusmaal Nice'is üleeile hilisõhtul toimunud ja vähemalt 84 inimese elu nõudnud rünnak, et tegu pole sõjaga, kus ühele poole jääksid moslemid ja teisele poole kristlik Euroopa tsivilisatsioon.

Tellijale

Raag rääkis Postimehe erisaates, et prantsuse meedia andmetel oli ründaja Prantsuse- Tuneesia päritolu 31-aastane Mohamed Lahouaiej Bouhlel, keda Prantsusmaa luure varem ei teadnud, kuid kes oli olnud politsei huviorbiidis seoses koduvägivallaga. «Selle info põhjal, mida me praegu teame, langeb ta niinimetatud «üksikute huntide» kategooriasse,» ütles ta ja lisas, et täpsemat infot peavad andma Prantsusmaa luure ja politsei.

Küll võiks tema hinnangul mõelda, millised on Prantsusmaal suhted kohaliku moslemikogukonnaga. «Sel puhul toodi üks huvitav fakt alles eile hommikul BBCs, et miks on see nii, et just Prantsusmaalt on kõige rohkem läinud Prantsuse kodanikke Daeshi ridadesse võitlema – väidetavalt umbes 1700 inimest. See pole seotud ainult sellega, et Prantsusmaal on kõige rohkem moslemeid, neid on ka Saksamaal, neid on ka Inglismaal, aga suhtarvult on Prantsusmaalt neid kõige rohkem läinud, » märkis ta.

15.07.2016 18.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto