Iseenesest pole võrdlus natsidega kohatu, kuna Ždanoka, Toomi ja nende hispaanlasest kaaslase reis meenutas koonduslaagri inspekteerimist. 1929. aastal käis Solovki koonduslaagrit vaatamas kirjanik Maksim Gorki. Kui ta Moskvasse naasis, kirjutas ta Gulagi süsteemi ülistava artikli, milles nimetas Solovki vangilaagrit paradiisiks maa peal, kus koikul värske metsaõhk ja füüsiline töö ei murra ka just konti. Yana Toomi ja Tatjana Ždanoka sõnavõtud meedias ning sotsiaalvõrgustikes meenutavad groteskselt Gorki kiidulaulu Gulagile.
Bashar al-Assadi isa Hafez ja onu Rifaat olid külmaverelised mõrtsukad, kes pühkisid 1980. aastatel maa pealt alaviitide võimuklanni vastu üles tõusnud linnu ja tapsid muuhulgas keemiarelvaga kümneid tuhandeid inimesi. Ei vasta tõele, et Süürial puuduks seos terrorismiga, sest esimesed rahvusvahelised sanktsioonid kehtestati Süüria režiimi vastu just nimelt pärast Süüria luure läbikukkunud katset korraldada terroriakti Tel Avivist Londonisse lennanud liinilennuki vastu.
Assadid on traditsiooniliselt toetanud ka Hezbollah’t ehk organisatsiooni, mille lääne ning araabia maailm on tunnistanud terroristlikuks. Muide, ei Ždanoka ega Toom ole kommenteerinud või on andnud segaseid seletusi selle kohta, et Liibanonis leidis aset eurosaadikute kohtumine Hezbollah’ esindajatega. Pean siinkohal silmas Mohammad Raadi. On kahetsusväärne näha fotosid terroristidega kätt suruvatest eurosaadikutest. Liibanonis leidis aset ka Yana Toomi kohtumine Liibanoni kommunistliku partei esindajatega. See rühmitus on läinud ajalukku esimeste hulgas, kes võtsid laialdaselt kasutusele enesetapupommirünnakute taktika ning on vastutavad minevikus mitme terroriakti eest.