Yana Toom kohtumisel Hezbollah’ga ei osalenud

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Eurosaadik Yana Toom (vasakul) ning tema kolleegid kohtusid Damaskuses Süüria ülemmufti Ahmad Hassouniga (keskel). Yana Toom ütleb, et kohtumised Süüria pealinnas lepiti kokku käigu pealt ja ta ei teadnud, kelle juurde järgmiseks viiakse. Delegatsiooni koosseisu kuulusid veel Lätist valitud Tatjana Ždanoka Roheliste ja Euroopa Vabaliidu fraktsioonist (paremalt) ja hispaanlane Javier Couso Permuy Euroopa Ühinenud Vasakpoolsete fraktsioonist.

FOTO: Süüria valitsus

Oma hiljutise Süüria visiidiga suurt tähelepanu pälvinud europarlamendi saadik keskerakondlane Yana Toom kinnitas, et ei kohtunud reisil terroriorganisatsiooni Hezbollah' liidriga ega soovinud ka kommenteerida oma kolleegide käitumist.

«Mina temaga (Hezbollah' ühe liidri Mohammad Raadiga – toim) ei kohtunud, kui ma oleksin kohtunud, siis ma oleksin sellest rääkinud. Ma loetlesin oma pressiteates kõik kohtumised, Hezbollah'ga ma kohtunud ei ole,» ütles Toom Postimehele. «Pildi peal on ju kaks inimest, nemad kohtusid. Kui ma oleks kohtunud, oleksin ma pildi peal,» viitas Toom fotole, kus temaga koos Süürias käinud europarlamendi liikmed poseerivad Raadi kõrval.

Tagasi üles