Sisukord
Tehnika
Postimees
23.07.2016
Eesti Mälumäng Türgi suursaadiku jutul: segane maa, segane lugu Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Pelglik põgenik langes lõksu (1) Tuuli Roosma paljastas kasiinomängurist raamatupidaja (10) Tuuli Roosma: tegemist oli raskesti avastatava pettusega (1) Superbus lõpetab juuliga oma tegevuse Eestis Jooksjad tiirutasid ööpäeva staadionil «Eesti tee» kui mälestusmärk hukkunud eestlastele Majandus Metsikud ja kurjad kiskjad panevad katuse sõitma majanduse lühiuudised Rendi suveks lõrisev luksusauto «Nägu lihtsalt läheb naerule» - lõrisevad luksuskabrioletid on käeulatuses kõigile Välismaa Mis toimub? Mike Pence kui konservatiivsuse etalon Sultan on Türgi kuningas Trump ja Clinton asuvad püüdma Sandersi toetajate hääli (1) Arvamus Tähepäev 22072016 Postimees 1939. aastal: poliitiline baromeeter näitab sõja vastu Pole mingi varumees Altruisimi võidukäik Sultan on Türgi kuningas Päeva karikatuur Sport Pole mingi varumees Kas kehv füüsis on Eesti naiste pallimängude suurim probleem? (2) 45 uut patust, aga millal tulevad nimed? Hirmunud staarid lahkuvad Türgist Arter Kodukontsert on popp Savann suvepealinna südames Veli Enn ja jalgpallikirg Ürdiaed kolib toidu sisse Pruuniks, pringiks, peenikeseks Risto Mätas: kui kardad valu, siis eduvarianti ei ole (1) Üheainsa õhtuga feministiks Elu Keenias õpetas keha kuulama Ühe-, kahe- ja neljarattalised elektriliikurid – mõttekad või mõttetud? (4) Kana on uus glamuur Päikest püüdma! Ühe lipu alla koondunud mitu palet Avastage endas metsik eestlane! Rendiautoga puhkama – põnev! Aga olge hoiatatud... Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ühe-, kahe- ja neljarattalised elektriliikurid – mõttekad või mõttetud?

4 min lugemist

Kui ma olin veel väikene mees ja pidin seljas tarima liiga rasket koolikotti, unistasin masinast, mis viiks mind ise edasi. Möödus 20 aastat ja need masinad on nüüd kohal!

Tellijale Tellijale

Olgu su liikuril rattaid palju tahes, kindel on see, et ümbritsevates inimestes äratavad need suurt huvi. Kui sportautosid kipuvad peaga saatma noored mehed, siis elektriliikurid imponeerivad lastele ja minu üllatuseks ka lapsemeelsetele. Nimelt tahtis pool Postimehe toimetust imeliste elektrimasinatega sõita ja see toobki meid esimese probleemini.

Kuidas üherattalisega püsti seista? See pole mingi retooriline küsimus, oo ei. Mure on täitsa siiras ja halvemal juhul isegi valus. Nimelt pakub MonoWheel võimalust kukkuda ninali, selili, külili, teisele poole külili ja siis veel neljas suunas diagonaalis. Kõikidest nendest unikaalsetest võimalustest viimast võtnud (ja pääsenud ainsagi kriimuta), võin öelda, et tegelikult on selle masina juhtimine imelihtne.

Tõsi, ka pärast mõningat harjutamist võtab kohapealt liikuma hakkamine üksratta vänderdama ja eemalt paistab, nagu vehiks sõitja nähtamatut orkestrit juhatada. Aga kui kiirus kasvab, muutub sõit stabiilsemaks ja muud seal polegi – lihtsalt seisad veidi ette nõjatudes külgmistel astmelaudadel ja ootad, millal tuleb pidurdama või pöörama hakata… Eriti mõnus on temaga päikselisel suveõhtul mööda Kalamaja laiu kõnniteid sõita.

22.07.2016 25.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto