K, 6.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1994. aastal: president Meri asupaika hoitakse saladuses

Postimees 1994. aastal: president Meri asupaika hoitakse saladuses
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lennart Meri.
Lennart Meri. Foto: Elmo Riig / Sakala

Pärast 8. juulit vaateväljalt kadunud Lennart Meri ilmus Kadrioru lossi tagasi 13. juulil, et pidada nõu Türgi välisministriga. Pärast seda pole presidenti Eestis näha olnud.

Presidendi kantselei üllitatud napp teade Eesti avalikkusele rääkis vaid sellest, et Meri täidab 8. juulist ametiülesandeid ajutises suvekodus. Rahuldamata selle teabega, helistas Postimees presidendi pressiesindajale Enn Eesmaale, kuid tema ei soovinud ajutise suvekodu asukohta täpsustada. Eesmaa ütles, et liikuva inimese puhul, nagu Lennart Meri, on suvekodu asupaik suhteline mõiste. Eesmaa sõnul vältab ajutises suvekodus ametiülesannete täitmine tõenäoliselt üks kuu.

Presidendi kantselei direktori asetäitja Tarmo Mänd ütles eile presidendi asupaiga küsimise peale, et kui Postimehel on midagi presidendile edasi öelda, siis on tema hea meelega nõus olema vahendaja, kuid peale selle, et president on suvekodus, polevat tal midagi öelda. Kui Postimees avaldas hämmastust presidendi asupaiga kohta käiva teabe mitteandmise üle, sõnas Mänd, et Eesti riik pole presidendile suutnud nõuetekohast suvekodu ehitada.

Nagu mitu usaldusväärset allikat Postimehele on kinnitanud, täidab Lennart Meri Eesti presidendi kohuseid praegu Soomes.

20.07.1994

Märksõnad
Tagasi üles