Sisukord
Lemmik
Postimees
23.07.2016
Eesti Mälumäng Türgi suursaadiku jutul: segane maa, segane lugu Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Pelglik põgenik langes lõksu (1) Tuuli Roosma paljastas kasiinomängurist raamatupidaja (10) Tuuli Roosma: tegemist oli raskesti avastatava pettusega (1) Superbus lõpetab juuliga oma tegevuse Eestis Jooksjad tiirutasid ööpäeva staadionil «Eesti tee» kui mälestusmärk hukkunud eestlastele Majandus Metsikud ja kurjad kiskjad panevad katuse sõitma majanduse lühiuudised Rendi suveks lõrisev luksusauto «Nägu lihtsalt läheb naerule» - lõrisevad luksuskabrioletid on käeulatuses kõigile Välismaa Mis toimub? Mike Pence kui konservatiivsuse etalon Sultan on Türgi kuningas Trump ja Clinton asuvad püüdma Sandersi toetajate hääli (1) Arvamus Tähepäev 22072016 Postimees 1939. aastal: poliitiline baromeeter näitab sõja vastu Pole mingi varumees Altruisimi võidukäik Sultan on Türgi kuningas Päeva karikatuur Sport Pole mingi varumees Kas kehv füüsis on Eesti naiste pallimängude suurim probleem? (2) 45 uut patust, aga millal tulevad nimed? Hirmunud staarid lahkuvad Türgist Arter Kodukontsert on popp Savann suvepealinna südames Veli Enn ja jalgpallikirg Ürdiaed kolib toidu sisse Pruuniks, pringiks, peenikeseks Risto Mätas: kui kardad valu, siis eduvarianti ei ole (1) Üheainsa õhtuga feministiks Elu Keenias õpetas keha kuulama Ühe-, kahe- ja neljarattalised elektriliikurid – mõttekad või mõttetud? (4) Kana on uus glamuur Päikest püüdma! Ühe lipu alla koondunud mitu palet Avastage endas metsik eestlane! Rendiautoga puhkama – põnev! Aga olge hoiatatud... Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kana on uus glamuur

7 min lugemist
Vabalt peetavate Braama kanade puhul ei pea kartma, et nad lillepeenraid rüüstaks. FOTO: Erakogu

Mis teha, kui koerad-kassid-jänesed lemmikutena ei kõneta või on mõnel pereliikmel suisa loomakarvade vastu allergia? Uuem mood näeb ette, et tuleb võtta kanad. Meediakunstnik Tuuli Lepik peab kanu praktiliste lemmikutena – ta igatses enda ümber lapsepõlve hääli, kuid sahisevat kruusateed ja lehmade ammumist polnud kusagilt võtta.

Tellijale Tellijale

Liikuvgraafika disainer Tuuli Lepik võttis kanad oma viis aastat tagasi loomakarvade allergia tõttu, mis kimbutas teda ja üht tema last. Ja just lemmikutena – lemmikloomade järele oli tal enda sõnul suur igatsus ja kanad näisid selleks sobivat. Kanapidamist mäletab ta juba lapsepõlvest, vanaema juurest.

«Mul oli kohe selline kangekaelsus neid pidama hakata, et sõitsime koos vanema pojaga palaval suvepärastlõunal jalgratastega, korv pakiraamile kinnitatud, bussipeatusesse, kuhu Äntu mõis oma noorkanu müüva autoringiga pidi jõudma. Kanaautot aga ei tulnud, sest kanad olid tol korral varasemates peatustes suure nõudluse tõttu juba ära müüdud. Järgmine kord läksime hommikul vara ja juba autoga kanu ostma,» kirjeldab Lepik kanade võtmist.

22.07.2016 25.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto