Sisukord
Sport
Postimees
20.07.2016
Eesti Eesti lühiuudised Viga saanud eestlased olid terrori vastu kindlustatud Male Mälumäng Dilbert Horoskoop IRLi eestseisuse liige: erakond on pankrotiolukorras (2) Hilda Vaike imeline teekond Eestisse (1) Riigipea andis olümpialastele kaasa innustavad sõnad Võrumaal skulptuuri alla jäänud poiss suri Maksuamet kontrollib Lätist alkoholi toojaid Tagakülg 20. augusti lapsed Nice’is viga saanud eesti noormees viibib reanimatsioonis (1) Palju õnne Rõivas: eesistumise korraldamine Brüsselist on loogiline käik PRIA toetuste Pandora laegas (3) Majandus Ikla toidupood suleb viinaralli pärast uksed (20) Tööautoga vanaema külastamine pole töösõit Kruuda: Tere saneerimiskava «sõltumatu ekspertiis» valmis võlausaldajate advokaadibüroos Välismaa ISIS võttis vastutuse rünnaku eest Saksamaal Välismaa lühiuudised Türgi püüab Gülenit USAst kätte saada KOHALIK VAADE: Silmi kinni pigistava Türgi ebaõnnestunud võitlus ISISega Arvamus Juhtkiri: Nice’i tragöödia jõudis meieni (9) Vastukaja: autode erisoodustusmaksust (2) Postimees 1994. aastal: president Meri asupaika hoitakse saladuses Erkki Bahovski: alistumine - heaolu on kindlam kui kunagi varem (10) Verni Leivak: miks on Poolas hambaarsti külastamine oluliselt odavam? (9) Raul Rebane: milline näeb välja Eesti meie tulevase riigipea mõtteis? (1) Päeva karikatuur David R. Young: Kõik taandub võitlusele hea ja kurja vahel (8) Kultuur Proloog Vikerkaarele Sport Spordi lühiuudised Klavani uudis lööb eestlaste jaoks enneolematus suuruses laineid ROK jättis Venemaa sportlased ootele (1) Sugulased Seim ja Taimsoo – suured spordisõbrad igas mõttes Kangert: pigem on olümpiale mõeldes hea, et olen väsinud Tarbija Väike ja valutu vahend rasedusest hoidumiseks Tartu Vallajuhid otsivad rohtu omavalitsuste sundliitmise vastu Emajõe-äärsed uued sillad kaovad võssa (1) Turu tänava kurvi kerkib kurvikas ärimaja Tudeng uuris küünesalongide ohtusid Näitlejad vestavad loo kunstinäituse keskel (3) Keskkonnainspektor peab olema valmis nii sõimuks kui pisarateks Raul Must annab Rioks vormile viimast lihvi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sugulased Seim ja Taimsoo – suured spordisõbrad igas mõttes

4 min lugemist
Sõudja Kaspar Taimsoo ja tõstja Mart Seim. FOTO: Liis Treimann

Augustis peetavate Rio olümpiamängude eel on eestlased saanud üles lugeda umbes kümme potentsiaalset medalilootust. Nendest sportlastest kaks on omavahel aga üsna lähedalt sugulased – tõstja Mart Seim ja sõudja Kaspar Taimsoo.

Tellijale Tellijale

Omavahelisest sugulussidemest oli varasemalt teadlik Seim, alates eelmisest aastast pole see enam uudis ka Taimsoo jaoks. Kuna tegemist on olümpia-aastaga, siis omavahelisi kokkupuuteid veel väga palju ei ole, kuid siiski võivad mõlemad lõbusalt tõdeda: «Suhtleme ikka tunduvalt rohkem kui aasta aega tagasi.»

Suguluse selgitab täpsemalt lahti Seim. «Mart teab neid asju paremini,» veeretab Taimsoo selgitamise endast kolm ja pool aastat noorema mehe õlgadele. «Tegelikult teab Kaspar kõike sama hästi,» vastab Seim lõbusalt ja seejärel täpsustab: «Minu vanaema ja Kaspari vanaisa olid õde ja vend. Mina kuulsingi sellest esmakordselt enda vanavanematelt.»

Seejärel selgitab ka Taimsoo, miks jõuti lähema suhtluseni alles eelmise aasta lõpus, kui tõstmissangar valiti Eesti parimaks meessportlaseks.

«Minu isa suri, kui ma olin väga noor. Selles mõttes on mul isapoolse suguvõsaga suhtlus põhimõtteliselt null olnud. Ei teagi sealt eriti kedagi. Tuleb andeks anda,» tõdeb seepeale Taimsoo, kuid lisab, et on olulise info vahepealsetel aastatel tegelikult siiski endast mööda lasknud.

19.07.2016 21.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto