Sisukord
Eesti
Postimees
20.07.2016
Eesti Eesti lühiuudised Viga saanud eestlased olid terrori vastu kindlustatud Male Mälumäng Dilbert Horoskoop IRLi eestseisuse liige: erakond on pankrotiolukorras (2) Hilda Vaike imeline teekond Eestisse (1) Riigipea andis olümpialastele kaasa innustavad sõnad Võrumaal skulptuuri alla jäänud poiss suri Maksuamet kontrollib Lätist alkoholi toojaid Tagakülg 20. augusti lapsed Nice’is viga saanud eesti noormees viibib reanimatsioonis (1) Palju õnne Rõivas: eesistumise korraldamine Brüsselist on loogiline käik PRIA toetuste Pandora laegas (3) Majandus Ikla toidupood suleb viinaralli pärast uksed (20) Tööautoga vanaema külastamine pole töösõit Kruuda: Tere saneerimiskava «sõltumatu ekspertiis» valmis võlausaldajate advokaadibüroos Välismaa ISIS võttis vastutuse rünnaku eest Saksamaal Välismaa lühiuudised Türgi püüab Gülenit USAst kätte saada KOHALIK VAADE: Silmi kinni pigistava Türgi ebaõnnestunud võitlus ISISega Arvamus Juhtkiri: Nice’i tragöödia jõudis meieni (9) Vastukaja: autode erisoodustusmaksust (2) Postimees 1994. aastal: president Meri asupaika hoitakse saladuses Erkki Bahovski: alistumine - heaolu on kindlam kui kunagi varem (10) Verni Leivak: miks on Poolas hambaarsti külastamine oluliselt odavam? (9) Raul Rebane: milline näeb välja Eesti meie tulevase riigipea mõtteis? (1) Päeva karikatuur David R. Young: Kõik taandub võitlusele hea ja kurja vahel (8) Kultuur Proloog Vikerkaarele Sport Spordi lühiuudised Klavani uudis lööb eestlaste jaoks enneolematus suuruses laineid ROK jättis Venemaa sportlased ootele (1) Sugulased Seim ja Taimsoo – suured spordisõbrad igas mõttes Kangert: pigem on olümpiale mõeldes hea, et olen väsinud Tarbija Väike ja valutu vahend rasedusest hoidumiseks Tartu Vallajuhid otsivad rohtu omavalitsuste sundliitmise vastu Emajõe-äärsed uued sillad kaovad võssa (1) Turu tänava kurvi kerkib kurvikas ärimaja Tudeng uuris küünesalongide ohtusid Näitlejad vestavad loo kunstinäituse keskel (3) Keskkonnainspektor peab olema valmis nii sõimuks kui pisarateks Raul Must annab Rioks vormile viimast lihvi Meelelahutus Koomiks Sudoku

IRLi eestseisuse liige: erakond on pankrotiolukorras

2 min lugemist
Peeter Laurson. FOTO: Margus Ansu

Kui Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) eestseisusesse kuuluva Peeter Laursoni hinnangul on erakonna rahaline seis niivõrd vilets, et kui tegu oleks äriettevõttega, rakendataks selle suhtes juba pankrotitoiminguid, siis partei peasekretäri Kert Karuse sõnul ei vasta see tõele.

Laurson lisas juuni lõpus IRLi mullust majandusaasta aruannet kinnitades sellele resolutsiooni, kus märkis, et ei toeta erakonna juhtimist tulemini, kus erakonna netovara on negatiivne.

«Suur negatiivse netovara seis juba teist aastat järjest tähendab olukorra parandamise suutmatust ja õigupoolest pankrotiolukorda,» märkis ta ning lisas, et erakond peab täitma seadusest tulenevat hoolsuskohustust. Samalaadse resolutsiooni kirjutas eestseisuse liige ka erakonna eelmist, 2014. aasta majandusaasta aruannet kinnitades.

Laurson selgitas, et kui toona loodeti saada juba eelmiseks aastaks valimisvõlgadest priiks, siis eelmine aasta lõpetati isegi suurema miinusega. Kui 2014. aastal moodustas IRLi netovara miinus 347 172, siis mullu juba miinus 486 830 eurot. Lühiajaliste kohustuste maht oli seejuures kasvanud 448 457 eurolt 551 643 eurole.

Laurson märkis, et kavatseb järgmisel nädalal põhjalikult tutvuda ka IRLi tänavuse rahalise seisuga. «Vaatan üle selle aasta esimese poolaasta ja ma tahaks loota, et seal ei ole tehtud eestseisusega kooskõlastamata kulutusi,» ütles ta.

Laursoni hinnangul tuleb IRL praegustest võlgadest välja, kuid kui tegu oleks äriettevõttega, rakendataks selle suhtes ilmselt juba pankrotitoiminguid ja ettevõtte juhtkond oleks nii maksuameti kui ka politsei huviorbiidis.

IRLi peasekretär Karus ütles, et Laursoni süüdistused on meelevaldsed ja asjatundmatud. Tema sõnul oli erakonna valimiskampaania võlg möödunud aasta aprillis 1,1 miljonit eurot, millest 920 000 eurot on nüüdseks järjekindla majandamise tulemusel tasutud.

«Möödunud aastal paika pandud kava järgi likvideeritakse võlg selle aasta sügisel ja erakond saab uutele valimistele vastu minna heas majanduslikus seisus,» kinnitas ta ning sõnas, et erakonna tulud on olnud alates eelmise aasta suvest igakuiselt kuludest suuremad – näiteks tänavu esimesel poolaastal vastavalt 460 000 ja 155 000 eurot.

Karuse sõnul ei saa erakondade toimimist äriühingute või ka teiste mittetulundusühingutega võrrelda, sest erakondade tegevust reguleerib eriseadus, kus on ka majandusaasta aruande kohta kehtestatud eraldi regulatsioon.

Seotud lood
19.07.2016 21.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto