Sisukord
Välismajandus
Postimees
21.07.2016
Eesti Urmas Kruuse: eurotoetuste pettuste avastamise määr on meil üle keskmise kõrge (2) Mälumäng Siim Kallas tõusmas riigikogus tugevaimaks presidendikandidaadiks (10) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Narkojõugu liikmed saadeti aastateks trellide taha Tagakülg Godhyri jaoks on meelelahutus tulemusest tähtsam Esikülg 21. juuli Tulika tänava mahajäetud hooned on seal kolajatele ohtlikud Fännid annavad Eesti netimänguritele sissetuleku Striimimine avas tee rahvusvahelistele võistlustele Eestisse jõuavad peagi järgmised 22 sõjapõgenikku Politsei pidas kinni üle miljoni euro omastanud raamatupidaja (1) Majandus Itaalia pankades on hapuks läinud iga viies laen Mobiilimaailm järgmise revolutsiooni künnisel (1) Välismaa Istanbuli ajakirjanik sattus tõsielumärulisse Välismaa lühiuudised 21.07 Vabariiklaste parteikongress on olnud Trumpi etendus Ida-Ukrainas löövad pinged taas lõkkele KOHALIK VAADE. Kreeka tõmmati soovimatult Türgi putšikeerisesse Arvamus Rokas Grajauskas: Brexiti mõju: Eesti majanduskasvu väljavaated halvenevad (1) Federica Mogherini: ELi püsimajäämine on suurema küsimärgi all kui kunagi varem (14) Angelika Tagel: kas Eesti pensionikoguja peaks Brexitit kartma? (2) Priit Rohumaa: Uus-Meremaa ehk õpetajate palgast teisel pool planeeti (4) Ahto Lobjakas: sireenid ja sireenilaul (4) Postimees 1928. aastal: ühendus rahvuskaaslastega Venemaal Jürgen Tamme: tahaks loota, et me ei näe Türgis näidisprotsesse (1) Juhtkiri: Ragnar Klavan – ühe poisi unistus, Eesti spordi edulugu (1) Päeva karikatuur (1) Kultuur Mart Sanderi õudne suvi Sport Klavan intervjuus Postimehele: lepingu pikkus näitab klubi usku minusse (1) Rio olümpiamängude suurim oht on «üksikud hundid» Norra suusaäss jäi astmarohu kasutamise tõttu ilma MK-sarja ja Tour de Ski võitudest (1) Hooaeg pooleks: äparduja, tartlaste ime ja vanad hädad Ida-Virumaal Tarbija Äike hävitas voolu alt lahti ühendatud arvuti (6) Kauaks elektrita jäänu võib nõuda hüvitist Pikne hävitab tavaliselt nutiseadme Meelelahutus Koomiks Sudoku

Itaalia pankades on hapuks läinud iga viies laen

3 min lugemist
FOTO: Pm

Armando Marchegiani on silmanähtavalt endast väljas. Mõni aasta tagasi paigutas mees kodupanga soovitusel 2000 eurot võlakirjadesse. Nüüd on see raha läinud ja Marchegiani ei pääse isegi oma kontole ligi, sest tema pank on maksejõuetu.

Tellijale Tellijale

Itaallane ei suuda uskuda, et pank võib temaga nii käituda. «Olen tavaline säästja, mul oli tavaline pangakonto,» kurtis mees Saksa ringhäälingukanalile ARD. Marchegiani ei hoia viha tagasi. «Tahan oma raha saada, ma nõuan seda, sest mina pole midagi valesti teinud!» teatas ta.

Karta on, et Marchegiani on kõigest esimesi ohvreid, keda tabavad Itaalia pankade raskused. Kokku on Itaalia pankades hapuks läinud laenusid (selliseid, mida laenuvõtjad tagasi ei suuda maksta) 360 miljardi euro väärtuses. See teeb 18 protsenti kõigist välja antud laenudest, mida on kaks korda rohkem võrreldes finantskriisi haripunktiga aastal 2009. Halbadest laenudest rohkem kui poole ehk 200 miljardit moodustab selline krediit, mille tagasimaksmist enam ei loodetagi.

20.07.2016 22.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto