Sisukord
Juhtkiri
Postimees
21.07.2016
Eesti Urmas Kruuse: eurotoetuste pettuste avastamise määr on meil üle keskmise kõrge (2) Mälumäng Siim Kallas tõusmas riigikogus tugevaimaks presidendikandidaadiks (10) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Narkojõugu liikmed saadeti aastateks trellide taha Tagakülg Godhyri jaoks on meelelahutus tulemusest tähtsam Esikülg 21. juuli Tulika tänava mahajäetud hooned on seal kolajatele ohtlikud Fännid annavad Eesti netimänguritele sissetuleku Striimimine avas tee rahvusvahelistele võistlustele Eestisse jõuavad peagi järgmised 22 sõjapõgenikku Politsei pidas kinni üle miljoni euro omastanud raamatupidaja (1) Majandus Itaalia pankades on hapuks läinud iga viies laen Mobiilimaailm järgmise revolutsiooni künnisel (1) Välismaa Istanbuli ajakirjanik sattus tõsielumärulisse Välismaa lühiuudised 21.07 Vabariiklaste parteikongress on olnud Trumpi etendus Ida-Ukrainas löövad pinged taas lõkkele KOHALIK VAADE. Kreeka tõmmati soovimatult Türgi putšikeerisesse Arvamus Rokas Grajauskas: Brexiti mõju: Eesti majanduskasvu väljavaated halvenevad (1) Federica Mogherini: ELi püsimajäämine on suurema küsimärgi all kui kunagi varem (14) Angelika Tagel: kas Eesti pensionikoguja peaks Brexitit kartma? (2) Priit Rohumaa: Uus-Meremaa ehk õpetajate palgast teisel pool planeeti (4) Ahto Lobjakas: sireenid ja sireenilaul (4) Postimees 1928. aastal: ühendus rahvuskaaslastega Venemaal Jürgen Tamme: tahaks loota, et me ei näe Türgis näidisprotsesse (1) Juhtkiri: Ragnar Klavan – ühe poisi unistus, Eesti spordi edulugu (1) Päeva karikatuur (1) Kultuur Mart Sanderi õudne suvi Sport Klavan intervjuus Postimehele: lepingu pikkus näitab klubi usku minusse (1) Rio olümpiamängude suurim oht on «üksikud hundid» Norra suusaäss jäi astmarohu kasutamise tõttu ilma MK-sarja ja Tour de Ski võitudest (1) Hooaeg pooleks: äparduja, tartlaste ime ja vanad hädad Ida-Virumaal Tarbija Äike hävitas voolu alt lahti ühendatud arvuti (6) Kauaks elektrita jäänu võib nõuda hüvitist Pikne hävitab tavaliselt nutiseadme Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: Ragnar Klavan – ühe poisi unistus, Eesti spordi edulugu

2 min lugemist

Ragnar Klavani liitumine FC Liverpooliga, Inglismaa ja tegelikult kogu maailma ühe nimekaima jalgpalliklubiga on ühe Eesti poisi suure unistuse täitumine, üksiti ka näide sellest, kuidas meie spordist võib rambivalgusse kerkida tõelisi talente.

Liverpooli jalgpalliklubi hümniks on tuntud laul «You'll Never Walk Alone» (otsetõlkes «Sa ei kõnni kunagi üksi», eesti keeles «Käies öös») Rodgersi ja Hammersteini muusikalist «Karussell», mis räägib raskuste ületamisest ja lootusest. Õiged otsused klubivalikul, andekus ning töökus, töökus ja veel kord töökus on märksõnad, mis kunagi aitasid tippu tõusta samuti Inglismaa kõrgliigas jalgpalli mänginud Mart Poomil ning iseloomustavad kujukalt ka Klavani sportlasteed.

Kui oma seniste sporditippude puhul oleme pidanud sageli rääkima seosest Nõukogude spordisüsteemiga, siis Klavan on puhtalt Eesti kasvandik. Tema sportlaskarjäär on ühtlasi ka alaliidu edulugu, näide niinimetatud planeeritud karjäärist, mida noorte vutipoiste puhul Eesti Jalgpalli Liidus järjest rõhutatakse. Kajastustes mainitakse, et Inglismaa tipus mängimine oli Klavani unistus juba poisikesena, ning lehelugudest jooksevad läbi tema esimeste klubide nimed: Viljandi Tulevik ja Elva. See tähendab, et absoluutselt igas püramiidi osas võib palli veeretada tulevane staar!

Euroopa populaarseima ala areng Eestis kinnitab ka meie euroopastumist. Eesti spordiregistri järgi on jalgpallil Eestis 19 589 harrastajat ning nende arv on viimastel aastatel plahvatuslikult kasvanud.

Euroopa Jalgpalliliidu (UEFA) tellitud ning tänavu kevadel rahvusvahelise meediaettevõtte Kantar Media läbi viidud avaliku arvamuse uuring näitab, et jalgpall pole mitte ainult Eesti harrastatuim, vaid ka kõige enam jälgitav spordiala. Uuringus, milles 802 küsitletuga tehti põhjalik, keskmiselt 27 minutit kestnud intervjuu, selgub muu hulgas seegi, et aastal 2024 arvatakse jalgpall olevat kindlalt populaarseim ala.

Miks see on tähtis? Näidet, kuidas jalgpall suudab ühiskonda liita, ei tule kaugelt otsida. Prantsusmaal peetud Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri ajal jälgis oma rahvusmeeskonna edulugu kogu väikese Islandi elanikkond.

Tippsportlased peavad tunnetama ka oma vastutust noorte eeskujudena. Klavan on seda rolli alati täitnud, innustanud lapsi sportima ja olnud osaline paljudes heategevuslikes ning terveid eluviise propageerivates kampaaniates. Ja mis samuti ülioluline, olnud avalikes esinemistes alati väärikas. Eeltoodule tuginedes pole üllatav, et Klavanist on saanud Eesti koondise üks liidreid, kes kannab ka kaptenipaela. Eestil on põhjust uhke olla.

Seotud lood
20.07.2016 22.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto