Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Narkojõugu liikmed saadeti aastateks trellide taha

Ecstasy tabletid. FOTO: HANDOUT/REUTERS

Harju maakohus saatis eile pikaks ajaks vangi kaks meest, kelle juhitud grupp oli süüdistuse järgi seotud Hollandist ligi viie kilogrammi amfetamiini ja enam kui 10 000 ecstasy-tableti Eestisse toomisega.

Tellijale Tellijale

Kohus karistas narkootikumide veo organiseerijat Ahmed-Aga Gašimovit kümne aasta pikkuse vangistusega ja teda abistanud Andrei Jelinit kuue aasta pikkuse vangistusega. Narkoaine kullereid ja veole kaasaaitajaid, keda oli kohtupingis seitse, karistas kohus kolme kuni kuue aasta pikkuste vangistustega, millest osa määrati tingimisi ja osa reaalselt. Lisaks konfiskeeris kohus süüalustelt kriminaaltulu enam kui 21 000 euro ulatuses.

Keskkriminaalpolitsei töötajad pidasid koostöös maksu- ja tolliameti ametnikega 26. jaanuaril Eesti-Läti piiri lähedal kinni sõiduauto, kui sellega sisenesid riiki kaks naist ja kaks meest. Läbiotsimisel avastati autost ligi viis kilogrammi amfetamiinipulbrit ja kolm kilogrammi ecstasy-tablette.

20.07.2016 22.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto